Kjo bimë VËRTET zgjidh problemin!

Reklama

Çaji ka aromë shumë intensive dhe nuk do të mundë bënte pjesë në shijet e preferuara, mirëpo lexoni përse kjo pije me siguri ka lumturuar shumë femra.

Marrubium Vulgare apo e njohur si sanëz bimore, është bimë shumë e fuqishme në shërimin e problemeve “femërore”, transmeton Telegrafi.

Megjithatë, është shumë e njohur në zgjidhjen e sterilitetit, por me shumë efikasitet zgjidh problemin e vezorëve policistike.

Emrat më të njohur që përdoren për këtë bimë janë Grua e dëshpëruar apo Grua e pikëlluar, ndërkaq shumica flasin edhe për shijen e saj.

Prandaj, duhet përballuar aplikimin e terapisë, mirëpo shumica do të pajtohen me atë që është zgjidhja më e mirë se medikamentet farmakologjike.

Reklama

Çaji pihet tri herë në ditë, dhe pas një muaji patjetër duhet të bëhet një pauzë.

Reklama

Vërejtje: Çajin nuk bën ta pinë shtatzënat, nënat që ushqejnë fëmijët me gji dhe fëmijët. Çaji gjithashtu nuk bën të pihet gjatë menstruacioneve.

Bima e sanëzës përmban tanin, materie të hidhura bimore, kripëra bimore dhe mukozë, vajra eterike dhe materie të tjera të dobishme dhe shëruese.

Pjesa më produktive e kësaj bime është lulja.

Përgatitja e çajit: Një lugë bimë të thatë qiteni në 250 ml ujë të vluar. Lëreni enën të mbuluar me kapak dhjetë minuta, pastaj e pini.

Me këto instruksione zgjidhni cilin menstrual pa iu nënshtruar terapisë hormonale. /Telegrafi/