Oscar gjen golin e parë këtë sezon në Superligën e Kinës (Video)

Mesfushori brazilian, Oscar, ka shënuar golin e tij të parë këtë sezon me skuadrën e tij, Shanghai SIPG.

Braziliani u transferua në janar nga Chelsea për në Kinë tek skuadra e Shanghai SIPG për një shifër prej rreth 60 milionë eurove.

Lexo po ashtu Oscar shkoi për miliona në Kinë, por atje nuk po i ecën mirë - Humb dy penallti brenda 11 minutave (Video)

Megjithatë, deri më tani ka dëshpëruar me paraqitjet e tij, duke humbur dy penallti brenda 11 minutave javën e kaluar.

Por, tani ka ardhur goli i parë i Oscarit, i cili ka shënuar në fitoren 3-0 të skuadrës së tij ndaj Hebei.

Oscar ka shënuar nga pika e bardhë në minutën e 67 të ndeshjes. /Telegrafi/

Zyrtare: Serie A do të ketë pesë skuadra në Ligën e Kampionëve për sezonin 2024/25

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit