Duket sikur Oppo Reno 10x Zoom ka arritur dje, mirëpo kjo ndodhi në muajin qershor dhe që tani, e pa një pasardhës të fuqishëm.

Në një postim zyrtar, është bërë e ditur se Oppo Reno 2 lansohet në fundit të muajit, me zmadhim optik dhjetë herë më të madh, nëpërmjet sistemit prej katër kamerave, transmeton Telegrafi.

Vetëm se Oppo nuk ka thënë asgjë lidhur me mundësinë e 20x, nëse do jetë digjitale apo hibride.

Detajet e kamerës, si dhe shumë mundësi që pritet t’i ketë Reno 2, do t’i mësojmë më 28 gusht, kur prezantohet ky telefon që duket mjaft i mirë. /Telegrafi/