LAJMI I FUNDIT:

Operatori i dronit ukrainas arrin ta shkatërrojë tankun e braktisur rus, përmes kapakut të hapur fut granatën

Operatori i dronit ukrainas arrin ta shkatërrojë tankun e braktisur rus, përmes kapakut të hapur fut granatën
Reklama

Pamjet e filmuara nga ajri shfaqin momentin kur forcat ukrainase për operacione speciale, arrijnë të shkatërrojnë tankun e braktisur rus.

Ngjarja është filmuar në Robotynë, ku shihet se si operatori i dronit ukrainas arrin me precizitet ta fut brenda tankun granatën e cila shpërthen dhe e hedhë në erë mjetin e blinduar, transmeton Telegrafi.


Pasi kishte vërejtur tankun e braktisur të rusëve në një fushë të gjelbëruar, iu afrua për ta inspektuar dhe pa se kapaku përmes të cilit futet në kabinë shoferi, kishte mbetur i hapur.

OKB mbi metodat brutale të torturës së ushtrisë ruse: Disa njerëz u torturuan në Ukrainë deri në vdekje
Lexo po ashtu OKB mbi metodat brutale të torturës së ushtrisë ruse: Disa njerëz u torturuan në Ukrainë deri në vdekje

Kështu operatori i dronit u afrua dhe lëshoi granatën brenda kabinës, dhe më pas tërhoqi larg droni që të mos dëmtohet.

Disa sekonda më vonë vjen deri te një shpërthim, i cili me gjasë prekë edhe municionin që gjendej brenda dhe që e hedhë në erë tërë tankun. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Aksion i madh i EUROPOL-it në të gjithë Evropën, mbi 500 të arrestuar - pjesë e operacionit edhe Kosova

Aksion i madh i EUROPOL-it në të gjithë Evropën, mbi 500 të arrestuar - pjesë e operacionit edhe Kosova

Evropa
Ajo po konsiderohet si ‘hero’: Momenti kur gruaja izraelite ‘ia nguli sytë’ militantit të maskuar dhe me automatik të Hamasit, teksa po lirohej pas 53 ditësh e mbajtur peng

Ajo po konsiderohet si ‘hero’: Momenti kur gruaja izraelite ‘ia nguli sytë’ militantit të maskuar dhe me automatik të Hamasit, teksa po lirohej pas 53 ditësh e mbajtur peng

Botë
Netanyahu urdhëron të shkatërrohen shtëpitë e palestinezëve që vranë sot tre izraelitë

Netanyahu urdhëron të shkatërrohen shtëpitë e palestinezëve që vranë sot tre izraelitë

Azia
Sulmuesit dolën nga një veturë dhe filluan të qëllojnë – detaje dhe pamje të sulmit në Jerusalem nga i cili mbetën tre të vdekur

Sulmuesit dolën nga një veturë dhe filluan të qëllojnë – detaje dhe pamje të sulmit në Jerusalem nga i cili mbetën tre të vdekur

Botë
Mesazhi nga Blinken për Izraelin është i qartë – gazetari i BBC sjell

Mesazhi nga Blinken për Izraelin është i qartë – gazetari i BBC sjell "detajet" e tij

Botë
Hungaria heq dorë, BE-ja ka rënë dakord për paketën e mbështetjes financiare për Ukrainën

Hungaria heq dorë, BE-ja ka rënë dakord për paketën e mbështetjes financiare për Ukrainën

Evropa
Kalo në kategori