LAJMI I FUNDIT:

Opeli më i vogël po vjen, në shitje nga viti i ardhshëm

Opeli më i vogël po vjen, në shitje nga viti i ardhshëm

Opel Rocks është në ‘derë’ dhe është i parezistueshëm.

Reklama

Automjeti miniaturë i qytetit do të jetë Opeli i ri më i vogël, më i vogël se gjithçka që Opel ka ofruar deri më tani.

Duke vepruar kështu, harroni modelet Karl dhe Adam sepse kjo është diçka krejtësisht e ndryshme.

Nëse ju duket e njohur, mbani mend se Opel është pjesë e Grupit PSA, teknologjinë e të cilit përdor.

Vetura elektrike ka vetëm një motor elektrik 8 kuaj fuqi, dhe në një konfigurim standard ofron një rreze prej 75 km.

Ajo i përket linjës së sapokrijuar të automjeteve SUM ose më të gjatë.

Praktikisht, është një katërkëndësh që peshon vetëm 425 kg me një bateri 5.5 kWh të mjaftueshme për aktivitetet e përditshme në qytet.

Dhe pastaj për karikimin i cili zgjat rreth 3.5 orë në një prizë standarde në shtëpi.

Edhe te kjo veturë dera hapet në drejtim të kundërt dhe Opeli i vetëm 2.41 m i gjatë mund të transportojë deri në dy persona.

Janë planifikuar konfigurime të ndryshme, dhe lajmi i mirë është se mund të drejtohet nga 15-vjeçarët në Evropë.

Mos prisni mrekulli sepse shpejtësia është e kufizuar në 45 km/orë.

Shitjet fillojnë këtë vjeshtë dhe pjesa tjetër e rrugëve evropiane duhet të presin atë vitin e ardhshëm.

Tre nivele të pajisjeve do të ofrohen, dhe çmimi përfundimtar nuk dihet ende. /Telegrafi/

Në trend Auto

Më shumë
Nga Rolls-Royce Phantom i vitit 1954 e deri tek Bugatti Veyron - koleksioni i veturave luksoze të Mbretit Abdullah të Jordanisë

Nga Rolls-Royce Phantom i vitit 1954 e deri tek Bugatti Veyron - koleksioni i veturave luksoze të Mbretit Abdullah të Jordanisë

Auto
Parakaluan 400 makina të brendit luksoz, detaje rreth eventit madhështor të Lamborghini-it në pistën e njohur angleze, Silverstone

Parakaluan 400 makina të brendit luksoz, detaje rreth eventit madhështor të Lamborghini-it në pistën e njohur angleze, Silverstone

Auto
Ndonëse pika karikuese e Tesla-s ishte dëmtuar nga jashtë, shoferi arriti ta mbushte automjetin e tij elektrik

Ndonëse pika karikuese e Tesla-s ishte dëmtuar nga jashtë, shoferi arriti ta mbushte automjetin e tij elektrik

Auto
Numri i vogël i porosive të Tesla-s shton shqetësimet mbi inventarin e pashitur

Numri i vogël i porosive të Tesla-s shton shqetësimet mbi inventarin e pashitur

Auto
BMW tregon enterierin e veçantë të iNext (Foto)

BMW tregon enterierin e veçantë të iNext (Foto)

Modelet e Reja
Pamje që tregojnë pasojat kur pronari la një palë syze

Pamje që tregojnë pasojat kur pronari la një palë syze "të ekspozuara ndaj diellit" në një makinë në Angli

Auto
Kalo në kategori