LAJMI I FUNDIT:

Opel Insignia është më agresive dhe më e fuqishme

Opel Insignia është më agresive dhe më e fuqishme

Opel Insignia mund të mos jetë vetura e parë që mendohet kur përmendet sedani sportiv, por falë shtëpisë akorduese Irmscher, ky model është bërë një makinë me performancë serioze.

Reklama

Irmscher është ende duke zhvilluar Insignian e akorduar dhe aktualisht njihet si is3. Në internet janë publikuar vetëm dy rendere, por edhe kaq ka mjaftuar për të tërhequr vëmendjen e fansave të veturave, sidomos të fansave të Insignia.

Vizualisht, sintonizuesi e ka bërë Insignia shumë më agresive falë komponentëve të ndryshëm, nga ndarësi i karbonit përpara, përmes grilës së zezë të ridizajnuar të radiatorit me detaje karboni, parvazet e zgjatura, detajet e dyerve prej karboni, antenën e karbonit, deri te spoileri i çatisë prej karboni, spoileri i pasëm dhe diferenca e pasme. Akorduesi përgatiti gjithashtu buzë unike argjendi-zi.

Ende nuk ka detaje për performancën, por është konfirmuar se fuqia do të jetë rreth 300 kuaj fuqi.

Insignia ka të ngjarë të përdorë një motor 2.0-litërsh turbocharged me katër cilindra, i cili zhvillon 256 hp dhe 400 Nm çift rrotullues në konfigurimin e fabrikës. /Telegrafi/