Manchester City ka fituar në udhëtim te Olympiacosi me rezultat 1-0 në ndeshjen e katërt të grupeve në Ligën e Kampionëve.

Qytetarët kanë triumfuar në ndeshjen e zhvilluar në Greqi dhe me këtë fitore kanë siguruar kualifikimin në fazën e eliminimit direkt duke kaluar nga veni i parë i Grupit C.

Goli e vetëm për ekipin e trajnerit Pep Guardiola u shënua në minutën e 36-të nga Phil Foden.

Man City fiton ndaj Olympiacosit dhe siguron kalimin në fazën tjetër Man City fiton ndaj Olympiacosit dhe siguron kalimin në fazën tjetër

Megjithatë, lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte portieri i vendasve, Jose Sa, i cili u vlerësua me notë 8.4.

Në anën tjetër, nota më e ulët shkoi për mesfushorin Pepeq që u notua me 5.7.

Olympiacos:

Man City:

/Telegrafi/