LAJMI I FUNDIT:

Oficerët në Pensilvani qëllojnë gjarprin i cili po e ngufaste pronarin e tij, gati për ta mbytur

Oficerët në Pensilvani qëllojnë gjarprin i cili po e ngufaste pronarin e tij, gati për ta mbytur

Oficerët e policisë qëlluan gjarprin e një burri të mërkurën pasi mbërritën në një shtëpi në Pensilvani dhe gjetën gjarprin të mbështjellë rreth qafës së pronarit të rij, duke e lënë atë pa ndjenja.

Reklama

Siç bëhet e ditur, 28-vjeçari po shërohet në spital nga sulmi. Gjarpri i plagosur u largua dhe në fund ngordhi nga plagët e tij, tha për CNN togeri i Departamentit të Policisë së Township të Upper Macungie, Peter Nickischer.

Nickischer tha se dy oficerë policie iu përgjigjën thirrjes për në shtëpinë në Fogelsville, Pensilvani, një qytet në pjesën lindore të shtetit, ku burri thuhet se pësoi arrest kardiak pasi gjarpri iu mbështjellë rreth fytit, transmeton Telegrafi.

Ai tha se pasi hynë në shtëpi, oficerët u ndeshën me një anëtar të familjes, që i udhëzoi drejt pronarit mashkull, i cili ishte shtrirë pa reagim, dhe po ngulfatej nga mesi i gjarprit. Gjarpri ishte të paktën 4 metra i gjatë, tha ai.

“Ishte një situatë e tmerrshme”, tha Nickischer. “Ishte pa dyshim një situatë për jetë a vdekje për këtë person”.

Kur panë burrin në atë gjendje një oficer policia shkrepi një të shtënë duke goditur kokën e gjarprit, që ishte larg trupit të njeriut për shkak të gjatësisë së tij.

Më pas oficerët e tërhoqën viktimën nga gjarpri dhe i dhanë ndihmë mjekësore para se ta transportonin burrin në spital.

Burri po e mbante gjarprin në shtëpi si kafshë shtëpiake dhe oficerët gjetën dy gjarpërinj të tjerë në shtëpi, tha Nickischer. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Inicialet

Inicialet "SRB" vendosen në ambasadën e Kosovës në Kroaci, reagon deputetja shqiptare Lekaj-Përlaskaj

Kroacia
Një snajper ukrainas i quajtur “Fantazma e Bakhmutit” thotë se ka vrarë personalisht 113 rusë – tregon arritjet e tij dhe të njësisë së tij

Një snajper ukrainas i quajtur “Fantazma e Bakhmutit” thotë se ka vrarë personalisht 113 rusë – tregon arritjet e tij dhe të njësisë së tij

Botë
Luftëtarët e Wagner mendojnë njeriu që emëroi Putini si ‘shefin e tyre’ është ‘një tradhtar’

Luftëtarët e Wagner mendojnë njeriu që emëroi Putini si ‘shefin e tyre’ është ‘një tradhtar’

Botë
Rusët vizatojnë bombardues në pistë, duke menduar se do të mashtrojnë ukrainasit – harrojnë t’i përfundojnë “punimet” deri në fund

Rusët vizatojnë bombardues në pistë, duke menduar se do të mashtrojnë ukrainasit – harrojnë t’i përfundojnë “punimet” deri në fund

Evropa
Kryebashkiaku grek godet me shuplakë të prekurin nga përmbytjet - publikohet momenti i përplasjes ndërmjet tyre

Kryebashkiaku grek godet me shuplakë të prekurin nga përmbytjet - publikohet momenti i përplasjes ndërmjet tyre

Greqia
Gazetari serb Popoviq: 'Vrite veten' – kjo përgjigje mund ta pres Radoiçiqin nga shefi i tij Vuçiq

Gazetari serb Popoviq: 'Vrite veten' – kjo përgjigje mund ta pres Radoiçiqin nga shefi i tij Vuçiq

Serbia
Kalo në kategori