Ka shumë mënyra për të mposhtur plakjen dhe për të fshehur disa vite, por të jesh 70 vjeç dhe të dukesh si 25 duket pak e pabesueshme

Sado e pabesueshme të jenë raste si ky, janë të shumtë:

Vera Wang

Dizajnerja e njohur amerikane do të mbushë 71 vjeç nesër (27 qershor). E sigurt është që ju nuk do ta hamendësonit kurrë moshën e saktë, të paktën jo nga fotot.

Iman

View this post on Instagram

A post shared by IMAN (@the_real_iman) on May 16, 2020 at 8:42am PDT

Modelja, aktorja dhe bashkëshortja e David Bowie është plot 64 vjeç. Ajo është edhe një grua biznesi, mama dhe një zonjë e dashur, por të gjitha këto janë më të thjeshta për t’u besuar sesa mosha e saj.

Reklama

Halle Berry

Fituesja e çmimit Oscar, duket sikur posedon eliksirin e rinisë së përjetshme. Sado të hamendësoni nuk do t’i afroheni moshës së saj reale, që është 53 vjeç.

Reklama

Salma Hayek

View this post on Instagram

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) on Jun 14, 2020 at 9:23am PDT

Pas kësaj fotoje që Salma postoi në Instagram pa grim, mund të themi që ajo vetëm 53 vjeçe nuk ngjan.

Jennifer Lopez

Pas performacës së saj në Super Bowl askush nuk e beson që “Jenny from the Block” është 50 vjeçe.

Yolanda Hadid

Epo duke parë Yolandën 56 vjeçe, kuptojmë se gjenetika e mirë është gjithçka.

Cindy Crawford

Edhe pse 54 vjeçe, duket se vitet nuk kanë kaluar fare për të dhe ajo rinohet nga dita në ditë.

Reklama

Burimi: Bright Side