LAJMI I FUNDIT:

“Nuk mund ta barti barrën e gabimeve të qeverive të mëhershme”, “ti një ditë ke me u hjek prej kryeministrit, ndoshta shumë shpejt” – Kurti dhe Selmanaj përplasen në Kuvend

“Nuk mund ta barti barrën e gabimeve të qeverive të mëhershme”, “ti një ditë ke me u hjek prej kryeministrit, ndoshta shumë shpejt” – Kurti dhe Selmanaj përplasen në Kuvend

Çështja e demarkacionit me Malin e Zi ka përplasur sot në Kuvendin e Kosovës, kryeministrin Albin Kurti dhe deputetin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj.

Reklama

Duke e pyetur rreth çështjes së demarkacionit me Malin e Zi, kryeministri Albin Kurti tha se nuk mund ta bart barrën e gabimeve të qeverive të mëhershme, ndërkaq tha se janë të gatshëm që në një moment të përshtatshëm të koordinohen me Podgoricën zyrtare për të rregulluar këtë çështje.

I menjëhershëm ishte reagimi i deputetit të LDK-së, Selmanaj.

“E di lojën e fjalëve që dini t’i përdorni… por po ju them kështu… Unë jam i bindur q ti s’ke me u marr me këtë temë kurrë… jam i bindur për këtë punë. Ti një ditë ke me u hjek prej kryeministrit, besoj ndoshta edhe shpejt…”.

“Por një gjë që ke vendos në Kosovë, një standard e që ka me shku gjatë është që mashtrimin e gënjeshtrën e ke bo standard se si dikush me ardh në politikë e në pushtet”, tha deputeti. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Terroristët serbë derisa po iknin nga zona malore në Banjskë, e lanë mikun e tyre të plagosur – as që e kthyen kokën ta shohin si është

Terroristët serbë derisa po iknin nga zona malore në Banjskë, e lanë mikun e tyre të plagosur – as që e kthyen kokën ta shohin si është

Lajme
Reagon Kurti pas sulmit terrorist para Parlamentit turk: Shërim të shpejtë policëve të lënduar

Reagon Kurti pas sulmit terrorist para Parlamentit turk: Shërim të shpejtë policëve të lënduar

Lajme
Vuçiq flet sërish për sulmin terrorist në Banjskë, thotë se do të dalë “me dëshmi” të reja

Vuçiq flet sërish për sulmin terrorist në Banjskë, thotë se do të dalë “me dëshmi” të reja

Lajme
​Mirëpritet propozimi i Osmanit që për Asociacionin të diskutohet me ShBA-në

​Mirëpritet propozimi i Osmanit që për Asociacionin të diskutohet me ShBA-në

Lajme
Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Lajme
Vendosja dhe tërheqja e ushtrisë serbe në kufirin me Kosovën – si u dorëzua Vuçiqi pas presionit të madh

Vendosja dhe tërheqja e ushtrisë serbe në kufirin me Kosovën – si u dorëzua Vuçiqi pas presionit të madh

Lajme
Kalo në kategori