Cristiano Ronaldo duket se është sonte në më të mirën.

Ylli portugez shënoi dy gola qysh në pjesë të parë në duelin që Juventusit po e zhvillon ndaj Crotones në Serie A.

Ishte minuta e 38-të kur Cristiano Ronaldo shënoi për 1-0 me kokë nga një asistim i Alex Sandros.

Goli i dytë i portugezit erdhi në minutën e 45+2, e që tani Aaron Ramsey ishte në rolin e asistuesit.

Kujtojmë se pas 23 javësh në ligën italiane, këta ishin goli i 17-të dhe 18-të i pesë herë fituesit të Topit të Artë që tani është golashënuesi më i mirë, derisa Romelu Lukaku ka 17 sosh. /Telegrafi/