Juventusi ka arritur ta mposht Veronan si mysafir me rezultat 1-0 në kuadër të javës së 14-të të Serie A.

Reklama

Golin e vetëm në këtë takim e ka shënuar Moise Kean në mesin e pjesës së dytë.

Lojtari me notën më të lartë e kishte Juan Cuadrado me 7.4.

Pas tij lartë u vlerësuan edhe Manuel Locatelli (7.3) dhe Adrien Rabiot (7.2).

Lojtari me notën me të ulët ishte Josh Doing me notën 6.2.

Notat e lojtarëve të Veronës dhe Juventusit

/Telegrafi/