Gjermania ka shënuar fitore ndaj Portugalisë me rezultat 4-2, në një ndeshje ku spektakli kishte fjalën kryesore.

Cristiano Ronaldo dhe Diogo Jota shënuan për portugezët, ndërsa për gjermanët Ruben Dias dhe  Raphael Guerreiro (autogola) dhe nga një shtuan Kai Havertz dhe Robin Gosens.

Pikërisht anësori i Atalantas, Gosens, ishte lojtari më i mirë në fushë, me notën 8.7, pasi ishte pjesëmarrës në tri gola.

Joshua Kimmich dhe Thomas Muller kishin po ashtu vlerësim të mirë.

Te Portugalia më i miri ishte Cristiano Ronaldo me notën 8.7.

Manuel Neuer (Gjermani) dhe Guerreiro (Porugali), ishin më të dobëtit në fushë me notën 6.0.

Notat e lojtarëve të Portugalisë dhe Gjermanisë

/Telegrafi/