Kosova ka pësuar humbje 3-0 në kualifikimet për Kupën e Botës përballë Suedisë.

Golat për suedezët i shënuan Ludwig Augustinsson, Alexander Isak dhe Sebastian Larsson.

Suedia ishte skuadër më e mirë dhe mori notën e përgjithshme 6.96, me Kosovën që u vlerësua me 6.51.

Challandes i zhgënjyer me lojën që shfaqi Kosova: Suedia përfitoi nga gabimet tona idioteske Challandes i zhgënjyer me lojën që shfaqi Kosova: Suedia përfitoi nga gabimet tona idioteske

Lojtari me paraqitjen më të mirë ën këtë takim ishte Zlatan Ibrahimovic që u notua me 7.9.

Në anën tjetër, lojtari që nuk ishte sot në elementin e tij doli të ishte Samir Ujkani që u vlerësua me 5.9

Vlerësimet e lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Suedisë/Sofascore