Juventusi ka arritur ta mposht Genoan, duke e shënuar golin e fitore vetëm në kohën shtesë nga pika e bardhë me Cristiano Ronaldon për 2-1.

Juventusi kthehet lider pas kësaj fitoreje me 26 pikë, një më shumë se Interi.

Lojtari i ndeshjes doli të jetë Cristiano Ronaldo që u vlerësua me 8.4.

Juventusi fiton në frymën e fundit ndaj Genoas Juventusi fiton në frymën e fundit ndaj Genoas

Përveq tij vlerësim të lartë kishin edhe Rodrigo bentacur 8.1 dhe Poulo Dybala 8.0.

Te Genioa kishte disa individë të dalluar si Agudelo me 8.2 dhe Kouame me 7.9./Telegrafi/

Notat e lotjarëve të Juventusit

Notat e lotjarëve të Genoas