Manchester United ka fituar si mysafir i Brighton me rezultat 3-0 në kuadër të Carabao Cup.

Të besuarit e Ole Gunnar Solskjer shënuan tri herë në këtë ndeshje me Scott McTominay, Juan Matan dhe Paul Pogban.

Mata ishte lojtari i ndeshjes me notën 8.7, pas një goli dhe një asistimi.

McTominay po ashtu u vlerësua lartë më notën 8.0.

Te Brighton të gjithë lojtarët kishin nota të ulëta.

Manchester United me këtë fitore kaloi në çerekfinale të Carabao Cup.

Notat e lojtarëve të Brighton

Notat e lojtarëve të Manchester United

/Telegrafi/