Bayern Munichu është treguar i pamëshirshëm ndaj Bochumit në ndeshjen e javës së tretë në Bundesliga që u zhvillua në Vonovia Ruhrstadion.

Duke qenë se bavarezët i shënuan shtatë gola dhe nuk e pranuan asnjë, kanë marrë notë mesatare shumë më të lartë se ekipi nikoqir.

Kingsley Coman është lojtari me vlerësimin më të lartë në këtë takim, i ndjekur nga Manuel Neuer, Joshua Kimmich e Sadio Mane.

Bayerni i pamëshirshëm ndaj Bochumit Bayerni i pamëshirshëm ndaj Bochumit

E gjithë mbrojtja e skuadrës vendase ka dështuar duke e përfshirë edhe portierin, prandaj kanë marrë notat më të ulëta.

Në vijim është vlerësimi plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave – sipas SofaScore- në ndeshjen Bochum 0-7 Bayern Munich. /Telegrafi/

Reklama