Bayern Munich e ka mposhtur Eintracht Frankffurtin 5-2 në kuadër të javës së 27-të në Bundesliga.

Golat për Bavarezët i shënuan Leon Goretzka, Thomas Mulles, Robert Lewandowski, Alphonos Davies dhe një auto-gol nga Martin Hinteregger, ndërsa për mysafirët shënuar dy herë Hinteregger.

Bayerni kishte paraqitjen më të mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.26, derisa Eintrachti u vlerësua me 6,30.

Bayern Munich fiton me goleadë ndaj Eintrach Frankfurtit Bayern Munich fiton me goleadë ndaj Eintrach Frankfurtit

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë ishte mbrojtësi Davies, që realizoi dhe asistoi, për t’u notuar me 8.6.

Në anën tjetër, dështimi doli të ishte mesfushori i mysafirëve Gelson Fernandes që u vlerësua me 5.3.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave: