Bayern Munichu e ka shijuar humbjen e parë sezonale edhe atë në Allianz Arena, derisa Eintracht Frankfurti i është gëzuar fitores së parë.

Edhe pse e humbën ndeshjen, bavarezët janë vlerësuar me notë mesatare më të lartë për shkak të angazhimit të tyre.

Portieri i ekipit mysafir, Kevin Trapp (9.0), është konsideruar si heroi këtij takimi për shkak të intervenimeve të tij.

Frankfurti ia shkakton humbjen e parë Bayernit edhe atë në Allianz Arena Frankfurti ia shkakton humbjen e parë Bayernit edhe atë në Allianz Arena

Duke qenë golashënues dhe asistues, Filip Kostic, ka marrë vlerësim të lartë sikurse edhe Leon Goretzka në anën tjetër.

Në vijim është vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave nga SofaScore për ndeshjen Bayern Munich 1-2 Eintracht Frankfurt. /Telegrafi/

Reklama