Levante e ka mposhtur Real Betisin 4-2 në kuadër të javës së 32-të në La Liga.

Goli i parë për vendasit erdhi në minutën e 21-të me anë të Borja Mayorla, që u asistua nga Sergio Postigo.

Ruben Rochina bëri një asistim të bukur për Enis Bardhin (35’) që kaloi në mbrojtjen kundërshtare dhe mposhti me lehtësi portierin kundërshtar.

Milot Rashica shënon super gol, Werderi shpreson në mbijetesë Milot Rashica shënon super gol, Werderi shpreson në mbijetesë

Dy golat e tjerë u shënuan nga Jose Morales në minutën e  50-të dhe Rochina nëntë minuta më vonë.

Në anën tjetër, Sergio Canales (70’) dhe Juanmi (87’), shënuan golat e vetëm për Betisin, mirëpo nuk e shmangën humbjen.

Levante është në vendin e 12-të me 41 pikë, katër më shumë se Betisi në të 13-in.

Ky gol i shënuar sot (e diele), ishte i katërti për Enis Bardhin, derisa ka bërë edhe dy asistime. /Telegrafi/