Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 1.027 testime, 19 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Reklama

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 33 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 223.860.

Në total numri i rasteve aktive është 555.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 49 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.822.698 doza të vaksinës.

Deri më sot 820.678 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Reklama

Deri më sot janë dhënë 100.224 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19. /Telegrafi/