LAJMI I FUNDIT:

Një prototip i ri i Cybertruck u pa në rrugët e Austin dhe prapa timonit qëndronte Elon Musk

Një prototip i ri i Cybertruck u pa në rrugët e Austin dhe prapa timonit qëndronte Elon Musk
Reklama

Numri i videove dhe imazheve të prototipit Tesla Cybertruck është rritur në muajt e fundit derisa po i afrohemi ditëve kur do të fillojë prodhimi i shumëpritur.

Një prototip Cybertruck u pa në Austin, Teksas dhe ishte vetë CEO i Tesla-s, Elon Musk, ishte prapa timonit të kamionçinës, transmeton Telegrafi.


Musk publikoi një imazh të një prototipi të pa kamufluar të Cybertruck në llogarinë e tij në Twitter të shtunën.

“Sapo vozita Cybertruckun rreth Austin”, shkroi Musk. Ndonëse nuk dha shumë detaje rreth asaj se si ishte të ngiste Cybertruck-un, ai vuri në dukje në një përgjigje se “ishte shumë argëtuese!”. /Telegrafi/