LAJMI I FUNDIT:

Një peshkatar nga Virxhinia kap një levrek jashtëzakonisht të rrallë me ngjyrë të artë

Një peshkatar nga Virxhinia kap një levrek jashtëzakonisht të rrallë me ngjyrë të artë

Zyrtarët e kafshëve të egra në Virxhinia shpërndanë foto të kapjes së rrallë nga një peshkatar në lumin James – një levrek të artë.

Departamenti i Burimeve të Kafshëve të Egra të Virxhinias tha se Jacob Moore ishte duke peshkuar në lumë, pranë Parkut Shtetëror Chippokes, kur ai e kapi peshkun kureshtar të verdhë.


“Unë nuk kam parë diçka të tillë më parë. Unë kam parë levrek me njolla të zeza, por kurrë nuk kam parë një albino,” i tha Moore agjencisë së kafshëve të egra, raporton UPI, transmeton Telegrafi.

Por Alex McCrickard, koordinator i agjencisë mbi edukimin e jetës ujore, tha se peshku nuk është një albino, por se ka një mutacion që lidhet me të.

“Levrekët e artë janë jashtëzakonisht të rrallë dhe shumica e peshkatarëve nuk i kanë parë kurrë, e lëre më të kenë dëgjuar për to më parë”, tha McCrickard.

“Peshku është një produkt i një mutacioni gjenetik që ndryshon pigmentet e lëkurës të quajtur ksantizëm. Pigmentimi i verdhë dominon në ksantizëm, siç mund ta shihni tek peshku me ngjyrë të artë të cilin e kapi Moore”, shtoi tutje ai.

Jacob deklaroi se e ka kthyer peshkun në lumë pasi e mati dhe shkrepi disa foto. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Të gjithë po qeshin me një vendkalim për këmbësorë në Serbi

Të gjithë po qeshin me një vendkalim për këmbësorë në Serbi

Fun
Mjeshtri sapo kishte mbaruar një punë të madhe, por gjithçka i shkoi dëm shkaku i qenit

Mjeshtri sapo kishte mbaruar një punë të madhe, por gjithçka i shkoi dëm shkaku i qenit

Fun
Në vend të shpejtësisë së pestë e futi ndërruesin në të tretën, pakujdesia i kushtoi shoferit në SHBA mbi 40 mijë dollarë

Në vend të shpejtësisë së pestë e futi ndërruesin në të tretën, pakujdesia i kushtoi shoferit në SHBA mbi 40 mijë dollarë

Fun
Si ndryshon mënyra e jetës në Japoni - ballkanasit mendojnë se japonezët kanë zakone të pazakonta

Si ndryshon mënyra e jetës në Japoni - ballkanasit mendojnë se japonezët kanë zakone të pazakonta

Ka ngrënë 100 kilogramë dredhëza: Gjithçka filmoi, por shkaku i një detaji shumëkush nuk po i beson

Ka ngrënë 100 kilogramë dredhëza: Gjithçka filmoi, por shkaku i një detaji shumëkush nuk po i beson

Fun
Çfarë do të thotë të shohësh në ëndërr njerëz që kanë vdekur?

Çfarë do të thotë të shohësh në ëndërr njerëz që kanë vdekur?

Kalo në kategori