LAJMI I FUNDIT:

Një nxënës i vdekur, disa të lënduar – pasi një autobus shkollor godet një automjet, del nga rruga dhe përplaset me një pemë në Gjermani

Një nxënës i vdekur, disa të lënduar – pasi një autobus shkollor godet një automjet, del nga rruga dhe përplaset me një pemë në Gjermani

Një tragjedi në një rrugë të rrëshqitshme dimri në Gjermani.

Bëhet fjalë për ngjarje kur një autobus shkolle pati një aksident të rëndë pranë Cranzahl, një qytet i vogël në Erzgebirgskreis.

Si pasojë, siç raportojnë mediat gjermane, një nxënës ka vdekur – ndërsa 13 persona të tjerë janë lënduar.

Sipas raportimit të mediave gjermane, përcjell Telegrafi, aksidenti ka ndodhur rreth orës 06:30 në rrugën e mbuluar me borë Richterstrasse.

Sipas gjetjeve fillestare të policisë, autobusi i shkollës është përplasur me një automjet të shërbimit dimëror.

Më pas autobusi ka dalë nga rruga dhe është përplasur me një pemë.

Siç ka konfirmuar një zëdhënëse e policisë për BILD, një fëmijë shkolle humbi jetën në aksident.

Ajo megjithatë nuk ka treguar nëse bëhet fjalë për vajzë apo djalë. Aktualisht nuk dihet edhe mosha e viktimës.

Ndërkohë, dy të rritur, përfshirë shoferin e autobusit, kanë mbetur të lënduar rëndë nga aksidenti.

Njëmbëdhjetë persona të tjerë, dhjetë prej të cilëve ishin fëmijë, pësuan lëndime të lehta.

Në vendngjarje ka një numër masiv shërbimesh emergjente dhe qarkullimi është plotësisht i mbyllur.

“Shkaku i saktë i aksidentit është ende duke u përcaktuar. Operacioni në vendngjarje është ende në vazhdim me shërbime të shumta emergjente”, ka thënë zëdhënësja e policisë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Bashkëshorti i ndjerë i la një miliardë dollarë, profesoresha amerikane i dhuron të gjitha për shkollimin falas të qindra nxënësve të kolegjit

Bashkëshorti i ndjerë i la një miliardë dollarë, profesoresha amerikane i dhuron të gjitha për shkollimin falas të qindra nxënësve të kolegjit

Amerika
Shtëpia e Bardhë: Sot vdiqën shumë palestinezë, kërkojmë informacione nga Izraeli

Shtëpia e Bardhë: Sot vdiqën shumë palestinezë, kërkojmë informacione nga Izraeli

Azia
Dukej si një ftohje dhe më pas filloi luftën për jetën: Pse u detyruan mjekët t'ia amputonin këmbët dhe krahët mësueses amerikane

Dukej si një ftohje dhe më pas filloi luftën për jetën: Pse u detyruan mjekët t'ia amputonin këmbët dhe krahët mësueses amerikane

Amerika
Pas vrasjes së mbi 100 palestinezëve nga forcat izraelite, reagon Joe Biden

Pas vrasjes së mbi 100 palestinezëve nga forcat izraelite, reagon Joe Biden

Azia
Pamje nga droni që tregojnë sesi në shumë raste, ushtarët rusë janë dorëzuar në fushëbetejë në Ukrainë

Pamje nga droni që tregojnë sesi në shumë raste, ushtarët rusë janë dorëzuar në fushëbetejë në Ukrainë

Evropa
Odysseus shfaqet duke prekur Hënën

Odysseus shfaqet duke prekur Hënën

Botë
Kalo në kategori