Me mbi 15 milionë kopje të bëra, Renault Clio është një nga modelet më të suksesshëm të të gjitha kohërave në Evropë.

Ajo është gjithashtu makina më e shitur e këtij prodhuesi francez, dhe këtë vit mban pozicionin e dytë në listën e modeleve më të kërkuara në Evropë, menjëherë pas Golf.

Gjithçka nisi në vitin 1990…

Renault Clio I

I zhvilluar si pasardhës i Renault 5 të suksesshëm, gjenerata e parë Clio debutoi në Paris Motor Show në vitin 1990, transmeton Telegrafi.

Vitin pasues, 1991, ajo u emërua Makina Evropiane e Vitit.

Juria vlerëson dizajnin e saj të jashtëzakonshëm, nivelin e lartë të cilësisë, kabinën e gjerë të pasagjerëve dhe pajisjet e pasura për segmentin e makinave të cilit i përket.

Versioni me 5 dyer me motor 1.4 litërsh ishte i pajisur me një mbyllje qendrore me telekomandë, dritare elektrike dhe një radio me teknologji të mirë të asaj kohe.

Përveç këtij varianti, Clio ishte i disponueshëm në opsione me një motor 1.2 dhe 3 dyer, pastaj një motor 1.9 litërsh, si dhe në versione sportive – 1.8 RSi dhe model 2.0 Clio Williams me 150 “kuaj fuqi”.

Renault Clio II

Prodhimi i gjeneratës së parë përfundoi në vitin 1998, kur Renault prezantoi Clio II.

Makina kishte një dizajn të ri dhe dimensione më të mëdha se paraardhësi i saj, i cili rezultoi në një kabinë më të gjerë dhe vende më të mëdha.

Në mënyrë që të mbajë peshën e makinës në diapazonin e dëshiruar, Renault përdori materiale alumini në ndërtimin e disa pjesëve të automjetit.

Për më tepër, Clio u bë modeli i parë që ofron airbag-at anësorë përpara dhe një sistem ABS.

Motori përbëhej nga 1.2, 1.4 dhe 1.6 benzinë, si dhe një dizel 1.9 litërsh. Kishte edhe versione sportive, të tilla si Clio RS me 172 kuaj fuqi.

Renault prezantoi versionin 1.6-litërsh në vitin 2000, dhe më vonë variante të tjera të përmirësuar për të zvogëluar konsumin e karburantit.

Renault përmirësoi më tej Clio në vitin 2001 duke zgjeruar ofertën e saj të pajisjeve.

Përveç parakolpëve të rinj, klientët kishin në dispozicion opsione të tilla si ajri i kondicionuar, makinë më digjitale, por edhe një motor i ri, 1.5 turbo-dizel.

Shkoi një hap më tej kur Clio V6 Renault Sport u prezantua të njëjtin vit, me një motor 3.0 dhe më shumë kuaj fuqi të montuar në këtë model.

Tre vjet më vonë, Clio RS mori një shtesë prej dhjetë “kuajve” dhe dy opsioneve të shasisë.

Renault Clio III

Vitin pasues, në vitin 2005, Clio II doli në pension dhe gjenerata e tretë hyri në skenë.

Dizajni është evolucionar, pjesa e brendshme është bërë me cilësi më të mirë dhe me materiale më të mira.

Komoditeti në kabinën është rritur më tej, dhe lista e pajisjeve është zgjeruar.

Për herë të parë, Clio ka mundësinë e zhbllokimit pa kontakt dhe një buton për të ndezur motorin në vend të çelësit klasik.

Ekziston edhe një pajisje e re e navigimit GPS, si dhe kontroll i “lundrimit” aktiv me një kufizues të shpejtësisë.

Falë sistemeve të sigurisë aktive dhe pasive, Clio III bëhet modeli i parë në segmentin e tij me maksimum 5 yje në provën e EuroNCAP.

U prezantua gjithashtu një variant i ri i Renault Sport me 200 kuaj fuqi, dhe në vitin 2006 Clio u emërua përsëri Makina e Vitit në Evropë.

Renault Clio IV

Clio IV u prezantua në vitin 2012 me një dizajn krejtësisht të ri, shumë më tërheqës krahasuar me paraardhësit e tij.

Ai është vizatuar nga Laurens van den Acker dhe është frymëzuar nga koncepti sportiv Renault DeZir.

Baza e rrotave është rritur përsëri, kështu që kabina ishte shumë e gjerë.

Clio IV mori një sistem modern multimedial R-Link me një ekran në prekje dhe drita me teknologji LED.

Diapazoni i motorit përfshinte benzinë ​​TCe dhe dCi naftë, dhe Clio RS ishte përsëri në dispozicion.

Ky version sportiv kishte një motor 1.6 litërsh turbo-benzinë ​​me 200 kuaj fuqi nën kapak dhe fuqia u transmetua në rrota për herë të parë në modelin Clio duke përdorur një transmision me 6 shpejtësi.

Renault Clio V

Brezi i tanishëm, i pestë u paraqit para vizitorëve të Geneva Motor Show në vitin 2019. Më vonë atë vit, filloi prodhimi serik.

Clio V gjithashtu kurorëzohet me 5 yje në provën e sigurisë EuroNCAP, dhe përbëhet nga motorë modernë me benzinë ​​dhe naftë, si dhe një sistem të ri të drejtimit hibrid E-Tech.

Përveç ekranit prekës 9.3 inç, i cili i shërben sistemit multimedial të makinës, Clio i ri gjithashtu ka një ekran të madh digjital në mes të panelit të instrumenteve.

Komoditeti është përmirësuar më tej, dhe vëllimi i bagazhit është rritur në 391 litra. /Telegrafi/