LAJMI I FUNDIT:

Një mace jeton në një muze amerikan që nga viti 2009

Një mace jeton në një muze amerikan që nga viti 2009

Një mace ngjyrë portokalli po jeton jetën e saj më të mirë në një muze në Delaware, SHBA.

Reklama

Punonjësit e quajtën “Dude the Museum Cat”. Ai u miqësua me një punonjës që e përkëdhelë sa herë që vjen në punë.

“E kam gjetur në mars të vitit 2009 në gardhin e muzeut ngjitur me kontejnerin”, tha punonjësi.

Videoja e maces u postua në profilin TikTok të The Dodo dhe ka më shumë se 1.5 milion shikime.

Dude dhe punonjësi i tij i preferuar shkojnë në punë së bashku çdo ditë, dhe macja kënaqet duke ecur nëpër muze.

Edhe macja ka vendin e saj në muze, një karrige në të cilën mbështetet dhe përballë muzeut, në bar, ka një tabelë që thotë “Ndal! Ky është territori i Dude”. /Telegrafi/

@thedodo This is not your usual museum manager 🤔 #cats #catsoftiktok #museum ♬ original sound – The Dodo