LAJMI I FUNDIT:

Një lojtar në Virxhinia ndryshoi një numër të lotarisë në minutën e fundit, duke humbur 1.5 miliard dollarë – megjithatë, ai u bë milioner

Një lojtar në Virxhinia ndryshoi një numër të lotarisë në minutën e fundit, duke humbur 1.5 miliard dollarë – megjithatë, ai u bë milioner

Një fitues i lotarisë nga Virxhinia nuk arriti të bëhej miliarder për shkak të një vendimi të minutës së fundit për të ndryshuar numrin e tij në Powerball.

Carlos Gutierrez ishte duke pritur për një sanduiç pule dhe një kafe rrugës për në punë më 9 tetor, kur vendosi të blinte një biletë, sipas administratorit të lotarisë së shtetit, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.

Ai zgjodhi numrat e mëposhtëm: 16-34-46-55-67. Ai zgjodhi një numër Powerball prej 14, u tha ai zyrtarëve.


Por në minutën e fundit, ai ndryshoi mendim dhe e ndryshoi atë në 19, tha ai.

Të nesërmen, ai u ndal përsëri në dyqanin e sanduiçëve, vetëm për të dëgjuar se dikush që bleu një biletë atje kishte fituar 1 milion dollarë – dhe doli se ishte ai.

Doli gjithashtu se numri i Powerball ishte 14 – ai që ai pothuajse zgjodhi – dhe xhekpoti i atij shorti ishte 1.55 miliard dollarë, rreth 1500 herë më shumë se ai fitoi.

Megjithatë, ajo ishte një ditë mjaft spektakolare për Gutierrez, pasi pesë numrat i dhanë atij një çmim të madh – para se t’u thoshte organizatorëve të lotarisë se po mendonte t’i përdorte për të zgjeruar biznesin e tij. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Gati shpërtheu një përleshje masive: Një adoleshent vendosi “të marrë masa” kundër çiftit që po putheshin në një plazh të SHBA-së

Gati shpërtheu një përleshje masive: Një adoleshent vendosi “të marrë masa” kundër çiftit që po putheshin në një plazh të SHBA-së

Fun
Nëna pyeti vogëlushin nëse e mbylli vëllanë në dollap - reagimi i tij i bëri njerëzit të qeshin

Nëna pyeti vogëlushin nëse e mbylli vëllanë në dollap - reagimi i tij i bëri njerëzit të qeshin

Fun
Një grua shtatzënë

Një grua shtatzënë "kapi" burrin me dashnoren e tij në plazh - befason reagimi i tyre

Interesante
Ajo po ecte në plazh, më pas u rrëzua papritur - gruaja për pak sa nuk u

Ajo po ecte në plazh, më pas u rrëzua papritur - gruaja për pak sa nuk u "gëlltit" nga rëra

Fun
Vajza i mori qenit tasin me ushqim, shikoni si ka reaguar ai

Vajza i mori qenit tasin me ushqim, shikoni si ka reaguar ai

Fun
Gruaja injoroi shenjat paralajmëruese – e pësoi keq pasi tentoi të bënte një foto pranë kalit të Gardës së Mbretit në Londër

Gruaja injoroi shenjat paralajmëruese – e pësoi keq pasi tentoi të bënte një foto pranë kalit të Gardës së Mbretit në Londër

Fun
Kalo në kategori