Një grua u detyrua të thërriste policinë për të ardhur dhe për ta shpëtuar pasi u bllokua me kokë poshtë derisa po ushtronte në një palestër në orët e para të mëngjesit.

Një video nga përdoruesja e TikTok, Christine Faulds, @cfaulds20, e cila tashmë është parë më shumë se 7 milionë herë tregon se çfarë ndodh kur përpiqeni të përdorni një tabelë përmbysjeje në orën 3 të mëngjesit, derisa askush tjetër nuk është përreth, transmeton Telegrafi.

Në tekstin brenda videos virale ajo shkroi: “Kur duhet të telefononi 9-1-1 pasi ngecni në pajisjen e ‘përmbysjes’ në orën 3 të mëngjesit në palestër…”.

Reklama

Incidenti thuhet se ka ndodhur në palestrën 24-orëshe të Powerhouse në Berea, Ohio, ku ajo kishte vendosur telefonin e saj për të regjistruar seancën e saj siç bëjnë shumë influencues të shëndetit dhe palestrës këto ditë.

Reklama

Megjithatë, stërvitja e saj shpejt u kthye përmbys pasi gjeti veten të mbërthyer dhe pa askënd që ta ndihmonte, pasi ata pak njerëz që ishin përreth ishin me sa duket në dhoma të tjera.

Në një video, ajo vërshon përreth dhe madje përpiqet të largohet nga situata, por pa dobi.

Duke e kuptuar se ishte në një pozicion të tmerrshëm, Fauld përdori orën e saj të avancuar për ta thirrur 911 (emergjencën) dhe për të kërkuar ndihmë. /Telegrafi/

Reklama
@cfaulds20 At least they didn’t send a whole fire crew… #stuck #gymfail #workoutfail #help #police #911 #monday #fitfam #fail #failarmy ♬ original sound – cfaulds20