Një fjalë është e mjaftueshme ta përshkruani se çka mendon, çka flet dhe çka bën çdo shenjë horoskopi.

Tri fjalë janë të mjaftueshme. Nëse nuk besoni, gjeni shenjën tuaj dhe do ta kuptoni.

Verifikoni! – transmeton Telegrafi.

Dashi

Mendon – që askush asgjë nuk di
Flet – shet mend
Punon – varet nga ajo se a do ta kontrollojë dikush

Demi

Mendon – për gjithçka
Flet – bindshëm
Punon – pa u përgatitur

Binjakët

Mendon – për veten
Flet – atë që mendon
Punon – mendon që punon shumë mirë

Gaforrja

Mendon – vazhdimisht
Flet – këndshëm
Punon – atë që i thuhet

Luani

Mendon – saktësisht
Flet – tepër
Punon – atë nga e cila nuk ka mundur të shmanget

Virgjëresha

Mendon – një gjë
Flet – tjetër gjë
Punon – krejtësisht ndryshe, por mirë.

Peshorja

Mendon – tepër
Flet – sinqerisht
Punon – me përgjegjësi

Akrepi

Mendon përqendrueshëm
Flet – saktësisht
Punon – atë që i pëlqen

Shigjetari

Mendon – jo vetëm që ai e mendon
Flet – që të gjithë janë të këqij, vetëm ai jo
Punon – si t’i ketë duart të huaja

Bricjapi

Mendon – atë që i bie në mend
Flet – atë që mendon
Punon – atë që di

Ujori

Mendon – “e po çka nevojitet?”
Flet – “po, nëse është e nevojshme…”
Punon – më mirë se të gjithë

Peshqit

Mendon – shumë
Flet – pak
Punon – drejt

/Telegrafi/