LAJMI I FUNDIT:

Një foshnje pakistaneze lind në bordin e një aeroplani!

Një foshnje pakistaneze lind në bordin e një aeroplani!

Një nënë pakistaneze lindi dje foshnjën e saj në bordin e avionit gjatë një fluturimi për në qytetin e shenjtë mysliman të Medinës, në Arabinë Saudite, njoftuan zyrtarët e linjës ajrore.

Një zëdhënës i linjës ajrore, “Pakistan International Airlines”  (PIA) tha se nëna dhe foshnja ishin në gjendje të shëndetshme pavarësisht lindjes së saj të parakohshme.


Sipas planifikimit, avioni pritej të mbërrinte në qytetin lindor të Multanit në orët e para të mëngjesit, por u anulua në Karaçin Jugor për shkak të motit të keq”, deklaroi zëdhënësi i linjës ajrore, Mashood Tajwar.

“Avioni mbërriti në Multan në mbrëmje”, tha zyrtari i aeroportit, Mohamed Nadeem.

“Stafi ajror dhe stjuardesat dhanë ndihmën e tyre gjatë momentit të lindjes së gruas pakistaneze”, shtoi Tajwar.

“Të gjithë pasagjerët në bord dhe stafi i ANP-së mirëpritën të porsalindurën”, tha Tajwar për gazetarët.

Gruaja pakistaneze dhe bashkëshorti i saj shkuan në Arabinë Saudite për ritualin e Umras, që përfshin një pelegrinazh në qytetet e Mekës dhe Medinës.

Gjithashtu, Tajwar tha se linja ajrore, “Pakistan International Airlines” (PIA) ndalon udhëtimin e grave që janë mbi 27 javëshe shtatzënë.

Në trend Fun

Më shumë
Tufa e peshkaqenëve rrethojnë krokodilin në ujërat e Australisë, njëri prej tyre e kafshoi në këmbë – reptili i kundërpërgjigjet

Tufa e peshkaqenëve rrethojnë krokodilin në ujërat e Australisë, njëri prej tyre e kafshoi në këmbë – reptili i kundërpërgjigjet

Interesante
Abazoviq ngriti në këmbë të gjithë lokalin në Beograd, festoi fitoren e Partizanit

Abazoviq ngriti në këmbë të gjithë lokalin në Beograd, festoi fitoren e Partizanit

Fun
Profesori filmohet duke bërë seks me studenten (Video, +18)

Profesori filmohet duke bërë seks me studenten (Video, +18)

Fun
Menduan se ishte vendosur për ta, studentët e huaj në Britani filmohet duke pritur në të kuqen – semafori ishte i vendosur për vetura

Menduan se ishte vendosur për ta, studentët e huaj në Britani filmohet duke pritur në të kuqen – semafori ishte i vendosur për vetura

Fun
Kryeministrja italiane në Beograd, serbët bënë një

Kryeministrja italiane në Beograd, serbët bënë një "ngatërrim" me flamujt e vendosur nëpër qytet

Fun
I pastrehu në Itali fitoi 37 mijë euro në lotari, nuk mund të tërhiqte paratë për shkak të dokumenteve të skaduara – megjithatë autoritetet e ndihmuan

I pastrehu në Itali fitoi 37 mijë euro në lotari, nuk mund të tërhiqte paratë për shkak të dokumenteve të skaduara – megjithatë autoritetet e ndihmuan

Interesante
Kalo në kategori