0Shares

E spikatur si më joshësja dhe femërorja në grup, liderja e “Pussycat dolli”-ve e lartëson imazhin e saj në çdo këngë të re me kërcime dhe lëvizje tepër seksi.

Nuk mund të mos vihen re format e përkryera, elasticiteti dhe sensualiteti që përcjell. Këngëtarja 39-vjeçare e ka trashëguar pasionin e të kërcyerit nga e ëma, një profesioniste kërcimi.

Për të është shumë i rëndësishëm imazhi dhe pohon se çdo artist duhet të kujdeset për të. “Imazhi është pjesë e çdo industrie artistike, është pjesë e punës sonë dhe artistët më shumë se kushdo duhet të kujdesen për të”, shprehet Nicole.

Scherzingeri arrin ta mbajë trupin në formë, falë kërcimeve dhe punës që po aq sa e bukur, është edhe e lodhshme. Miqtë më të mirë janë fitnesi, yoga, kërcimi që e mbushin jetën e saj me lëvizje, gjallëri dhe humor të mirë. Ajo nuk i pëlqen dietat e rënda, pohon se i pëlqen t’i hajë në mënyrë të shëndetshme të gjithë vaktet.

“Nuk i kam qejf dietat, mbaj mend që vetëm njëherë kam mundur të pi dy ditë shurup panje”, thotë ajo. Nuk i pëlqejnë femrat e dobëta dhe nuk mund të rrijë pa i ngrënë çokollatat e djathin. Duke mos reshtur kurrë së ushtruari, ajo arrin t’i hajë ato pa problem, herë pas here, transmeton Telegrafi.

Këngëtarja mbikëqyret nga një trajnues, por edhe në mënyrë vetjake. Sherzingeri nuk tundohet t’i kalojë orët e para të mëngjesit, duke pushuar në shtrat, por ajo del jashtë herët për të vrapuar. Kështu, fqinjët e saj shijojnë disa momente falas të kësaj mrekullie femërore.

Megjithëse ajo nuk ka nevojë për një praktikë kaq të lodhshme, sepse është e bindur që duhet të mos e ndërpresë këtë rutinë për aq kohë sado të jetë e pëlqyeshme, të mahnitë shumë sy dhe të admirohet. Edhe vetëm kërcimet mjaftojnë për t’i garantuar forma fantastike, por Nicole është e paepur. Ajo do t’i shfrytëzojë të gjitha energjitë e saj dhe gjallërinë që e karakterizon. Për këtë e ndihmojnë edhe dietat e shëndetshme që ajo përdor, dieta e balancuar.

Dieta e balancuar e Nicole Scherzingerit

Njerëzit që përdorin dietën e balancuar zakonisht konsumojnë ushqim nga tri kategoritë e mëposhtme: proteina, karbohidrate dhe çdo vakt të balancuar.

Dieta tipike e balancuar siguron që porcionet e çdo vakti të hahen, por jo ato që nuk kanë vlera ushqimore, që thjesht të shëndoshin dhe e dëmtojnë shëndetin. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)