LAJMI I FUNDIT:

Ngordh qeni më i gjatë në botë

Ngordh qeni më i gjatë në botë

Zeus, qeni më i gjatë në botë ka ngordhur nga komplikimet e shkaktuara pas një trajtimi që e pati për kancerin e kockave, ka deklaruar Guiness World Record.

Reklama

Qeni i racës “The Great Dane”, i cili kishte gjatësi prej 1 metri, titullin si qeni më i madh e kishte marr në vitin 2022. Ai ishte 3 vjeç, dhe do t’i mbushte 4 në muajin nëntor.

Ai ngordhi nga pneunomia pas një operimi në të cilin iu amputua këmba e tij e përparme e djathtë pas zbulimit të kancerit nga ana e veterinarëve, shkruan SkySky, transmeton Telegrafi.

Ngordhi në orët e para të së martës, me kokën në “prehërin e Brittany, pronares së tij të dashur”, deklaroi Donnie Davis, babai i Brittany.

Brittany, nga Bedford, Teksas, për ueb-faqen e Guinness World Records tha: “Jemi thellësisht të pikëlluar të njoftojmë ngordhjen e qenit tonë të dashur, Zeusit, titullarit të rekordeve botërore Guinness për qenin më të gjatë të gjallë”.  /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Pamjet dramatike të shpëtimit të peshkaqenit në Florida

Pamjet dramatike të shpëtimit të peshkaqenit në Florida

Fun
U bë gati ta përshëndeste dhe t’ia shtrëngojë dorën, Biden largohet nga foltorja – presidenti brazilian mbetet i habitur

U bë gati ta përshëndeste dhe t’ia shtrëngojë dorën, Biden largohet nga foltorja – presidenti brazilian mbetet i habitur

Fun
Tufa e deleve futet në serën e kanabisit, “ia avullojnë” grekut 100 kilogramë nga kjo bimë

Tufa e deleve futet në serën e kanabisit, “ia avullojnë” grekut 100 kilogramë nga kjo bimë

Fun
Ndryshon gjininë mundësi legjendar i WWE, transformimi lë gojëhapur fansat

Ndryshon gjininë mundësi legjendar i WWE, transformimi lë gojëhapur fansat

Fun
Erdogan pati problem me pajisjen e përkthimit gjatë takimit me Putinin, e shikonte me habi derisa presidenti rus fliste

Erdogan pati problem me pajisjen e përkthimit gjatë takimit me Putinin, e shikonte me habi derisa presidenti rus fliste

Interesante
A është kjo martesa më e shkurtër ndonjëherë? Për shkak të një fjale të bashkëshortit, gruaja vendosi të shkurorëzohej pas 3 minutash

A është kjo martesa më e shkurtër ndonjëherë? Për shkak të një fjale të bashkëshortit, gruaja vendosi të shkurorëzohej pas 3 minutash

Fun
Kalo në kategori