LAJMI I FUNDIT:

Nga ura ku u vra polici Afrim Bunjaku e deri tek vendi ku qëndroi Radoiçiqi – pamje nga Banjska tri ditë pas sulmit terrorist

Nga ura ku u vra polici Afrim Bunjaku e deri tek vendi ku qëndroi Radoiçiqi – pamje nga Banjska tri ditë pas sulmit terrorist
Reklama

Të dielën e 24 shtatorit në një sulm terrorist që u krye nga një grup i armatosur ndaj Policisë së Kosovës, në fshatin Banjskë, mbeti i vrarë rreshteri i PK-së, Afrim Bunjaku dhe u plagos zyrtari tjetër policor Alban Rashiti.

Lidhur me këtë sulm terrorist deri më tani numri i të arrestuarve nga Policia e Kosovës ka arritur në tetë.


Gjykata Themelore në Prishtinë u ka shqiptuar një muaj paraburgim për dy të dyshuarit e tjerë për sulmin ndaj Policisë së Kosovës në Banjskë më 24 shtator.

Fotoreporteti i Telegrafit, Ridvan Slivova sot (e mërkurë) ka qëndruar tek vendi ku edhe ka ndodhur sulmi dhe nga aty ka sjellë fotografi të ndryshme.

Siç shihet në këto fotografi në vendin e ngjarjes ka ende gëzhoja të plumbave që janë shkrepur, dhe gjësende tjera që janë përdorur nga grupi i armatosur serb.

Po ashtu shihet vendi ku ka qëndruar nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radoiçiq, sipas pamjeve nga droni të publikuara nga Qeveria e Kosovës.

Shihet edhe ura në të cilën u vra polici i Kosovës, Afrim Bunjaku. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Udhëtimi pa viza nga 1 janari – ja sa para duhet të keni me vete kur udhëtoni në zonën Shengen

Udhëtimi pa viza nga 1 janari – ja sa para duhet të keni me vete kur udhëtoni në zonën Shengen

Lajme
Google vishet kuq e zi, uron shqiptarët për 111-vjetorin e Pavarësisë

Google vishet kuq e zi, uron shqiptarët për 111-vjetorin e Pavarësisë

Lajme
Pse u zgjodhën ushtarët e KFOR-it britanikë që ta ruajnë kufirin Kosovë-Serbi?

Pse u zgjodhën ushtarët e KFOR-it britanikë që ta ruajnë kufirin Kosovë-Serbi?

Siguri
Rama me fotografi të veçantë uron 28 Nëntorin: Gëzuar përvjetorin e 111 të Flamurit të Pavarësisë

Rama me fotografi të veçantë uron 28 Nëntorin: Gëzuar përvjetorin e 111 të Flamurit të Pavarësisë

Lajme
Kënga “Mora fjalë” këndohet me plot emocion nga nxënësit e shkollës “Rreze Drite” në Tiranë

Kënga “Mora fjalë” këndohet me plot emocion nga nxënësit e shkollës “Rreze Drite” në Tiranë

Lajme
Dy vdekje të dyshimta në Prishtinë, rastet po hetohen

Dy vdekje të dyshimta në Prishtinë, rastet po hetohen

Kronika e Zezë
Kalo në kategori