LAJMI I FUNDIT:

Nga Ronaldo, deri te Rooney: 15 futbollistët e rinj më të vlefshëm në vitin 2004

Nga Ronaldo, deri te Rooney: 15 futbollistët e rinj më të vlefshëm në vitin 2004

Bota e futbollit në vitin 2004 e ishte tërësisht ndryshe, pasi shumë talentë kishin filluar të shpërthenin nëpër Evropë.

Reklama

Lojtarë si, Cristiano Ronaldo, Wayne Rooney, Andres Iniesta e Carlos Tevez, po fillonin t’i tregonin botës se çfarë mund të bëjnë kur kanë topin në këmbët e tyre.

Transfermarkt ka listuar 15 lojtarët e rinj që vlera e tyre ka qenë tejet e lartë në atë kohë, e që disa prej tyre kanë arritur ta mbajnë formën e lartë deri në vitet e fundit të karrierës.

15) Diego (19) – €10 milionë euro

Vlera më e lartë në karrierë: €29 milionë

FC Porto v Chelsea

14) Vincent Kompany (18) – €10 milionë

Vlera më e lartë në karrierë: €35 milionë

Christian Wilhelmsson (R) and Vincent Ko

13) Wesley Sneijder (20) – €10 milionë

Vlera më e lartë në karrierë: €45 milionë

Ajax Amsterdam's Wesley Sneijder (L) pas

12) Emmanuel Adebayor (20) – €12 milionë

Vlera më e lartë në karrierë: €25 milionë

Monaco's Uruguayan Ernesto Chevanton (R)

11) Rafael van der Vaart (21) – €12 milionë

Vlera më e lartë në karrierë: €26 milionë

Rafael van der Vaart of AFC Ajax

10) Michael Essien (21) – €12 milionë

Vlera më e lartë në karrierë: €38 milionë

Lyon's Ghanaian midfielder Micka?l Essie

9) Andres Iniesta (20) – €12 milionë

Vlera më e lartë në karrierë: €70 milionë

FC Barcelona's Andres Iniesta (R) vies w

8) Daniele de Rossi (21) – €14 milionë

Vlera më e lartë në karrierë: €38 milionë

AS Roma's Daniele De Rossi kisses his da

7) Carlos Tevez (20) – €15 milionë

Vlera më e lartë në karrierë: €40 milionë

Argentine's national football team forwa

6) Cristiano Ronaldo (19) – €18 milionë

Vlera më e lartë në karrierë: €120 milionë

Manchester United v Bolton Wanderers

5) Arjen Robben (20) – €20 milionë

Vlera më e lartë në karrierë: €40 milionë

Chelsea v Norwich City

4) Robinho (20) – €22 milionë

Vlera më e lartë në karrierë: €36.5 milionë

(FILES) Picture of Brazilian football st

3) Fernando Torres (20) – €25 milionë

Vlera më e lartë në karrierë: €50 milionë

Atletico de Madrid's Fernando Torres cel

2) Jose Antonio Reyes (21) – €35 milionë

Vlera më e lartë në karrierë: €35 milionë

Jose Antonio Reyes of Arsenal

1) Wayne Rooney (18) – €37 milionë

Vlera më e lartë në karrierë: €65 milionë. /Telegrafi/

Manchester United v Charlton Athletic

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori