Edhe pse në muajt e fundit, për shkak të pandemisë së coronavirusit, shumë zonja kanë përqafuar pjesë të rehatshme në shenjën e tuta dhe dollakë, zonjat nga bota e të famshmëve nuk po heqin dorë nga stilet befasuese kaq lehtë. Për luftën e modës me zymtësinë e dimrit, nëse i pyet, kombinimet bardh e zi janë ilaçi më i mirë këtë vit.

Ndërsa përpiqen gjithmonë të ndjekin trendet aktuale që shihen në pista mode, zonjat nga bota e të famshmëve përpiqen t’i krijojnë ato vetë në të njëjtën mënyrë.

Megjithëse ato rrallë shihen në publik në mes të pandemisë globale, zgjedhjet e tyre të modës po tërheqin vëmendjen e veçantë të publikut edhe këtë vit, ndërkohë gjatë ditëve të fundit ato kanë eksperimentuar me copa bardh e zi.

Reklama
Reklama

Cher (Foto: Shutterstock)

Sezoni i veshjes së pjesëve bardh e zi në botën e zonjave të famshme u hap nga diva e muzikës Cher, e cila eci rrugëve të Londrës në një edicion të dominuar nga një beretë dhe një xhaketë me dizajn avangard. Në saje të kësaj, ajo gjithashtu mori krahasime me personazhin e Disney Cruelle De Vil.

Edhe bukuroshja ruse 34-vjeçare, Irina Shayk, nuk mund t’i rezistonte eksperimentimit me copa bardh e zi këto ditë. Si një fenomen i pashmangshëm në rrugët e New Yorkut, ajo eci javën e kaluar në një kombinim bardh e zi në frymën e viteve ’90. Me këtë edicion, ajo dëshmoi se as ajo nuk është imune ndaj sharmit të palltove të qepura, të cilat njihen si një hit i madh i modës këtë sezon.

Reklama
Reklama

Irina Shayk (Foto: BackGrid))

Divës e muzikës dhe modeles ruse në eksperimente të modës bardh e zi iu bashkuan me zonja të tilla si diva latine Jennifer Lopez dhe ylli i popit me rrënjë shqiptare, Dua Lipa. Ndërsa Cher dhe Irina vendosën të luanin më me hollësi me modën bardh e zi, yjet e muzikës Jennifer Lopez dhe Dua Lipa vendosën të shkojnë një hap më tej.

Jennifer Lopez (Foto: BackGrid)

Gjatë një vizite në një klinikë dermatologjike në Beverly Hills, këngëtarja dhe aktorja 51-vjeçare mori gjithë vëmendjen duke u shfaqur me një fustan të gjatë, me pika me veshje me një buqetë të modelit të një kapele të modeluar me pepita, çantë Dior të qëndisur Book Tote dhe çizme të zeza me platformë.

Reklama
Reklama

(Foto: BackGrid)

Në skajin tjetër të SHBA-së, kolegia e saj e muzikës Dua Lipa eci rrugëve të New Yorkut me një veshje bardh e zi të krijuar nga dollakë dhe një xhaketë të modës, të fryrë, e dominuar nga një model lules retro. /Telegrafi/