LAJMI I FUNDIT:

Nëse mashkulli ju shikon këtë pjesë të trupit, do të thotë që i pëlqeni

Nëse mashkulli ju shikon këtë pjesë të trupit, do të thotë që i pëlqeni

Se herë keni pyetur veten mbase po i pëlqeni dhe a ekziston shansi që ta bëni për vete?

Nëse pyesni se a i pëlqeni apo jo ndokujt, ky hulumtim mund t’i përgjigjet dyshimit tuaj. Ekziston mënyra e thjeshtë që ta zbuloni këtë, edhe kur ai person nuk ju thotë asnjë fjalë.


Shkencëtarët e kolegjit “Wellesley” në Kansas, kanë bërë një hulumtim të përbashkët në të cilin kanë konstatuar që nëse mashkulli e shikon femrën vetëm në fytyrë, nuk e përjeton në mënyrë romantike.

Nga ana tjetër, nëse shikimi i mashkullit lëshohet në drejtim të gjoksit apo në pjesën e kërdhokullave, është shenjë që femra i pëlqen mashkullit, transmeton Telegrafi.

Në hulumtim kanë marrë pjesë 105 persona nga të cilët është kërkuar që të shikojnë fotografitë e femrave dhe të meshkujve dhe të përgjigjen se a do të dëshironin që me personin nga fotografia të kishin vetëm miqësi apo lidhje dashurie.

Shkencëtarët pastaj kanë ndjekur lëvizjet e syve të tyre dhe kanë vërtetuar teorinë që meshkujt me lëshimin e shikimit në drejtim të gjoksit dhe kërdhokullave të femrave, pikërisht vlerësojnë aftësitë e tyre riprodhuese, gjë që ka lidhje me evolucionin.

Qëllimi i studimit ka qenë që të mësohet se a i është dikush dikujt joshës, dhe nëse dikush ju shikon vetëm në fytyrë kjo do të thotë që atij personi fare nuk i pëlqeni, ju përjeton vetëm në mënyrë seksuale. /Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Një xhaketë që nuk ka konkurrencë këtë vjeshtë: Ka shtyrë të gjitha të tjerat jashtë modës

Një xhaketë që nuk ka konkurrencë këtë vjeshtë: Ka shtyrë të gjitha të tjerat jashtë modës

Moda
Kate Middleton ka bërë një rifreskim total të pamjes, duke i ndryshuar ngjyrën e flokëve

Kate Middleton ka bërë një rifreskim total të pamjes, duke i ndryshuar ngjyrën e flokëve

Flokë dhe stil
Pronarja e figurës tërheqëse dhe trupit pa të meta: 'Kukulla amerikane' është një parajsë për sytë

Pronarja e figurës tërheqëse dhe trupit pa të meta: 'Kukulla amerikane' është një parajsë për sytë

Femra
Kombinime të lezetshme të modës me çorape të rrudhura pa shputa në rolin kryesor

Kombinime të lezetshme të modës me çorape të rrudhura pa shputa në rolin kryesor

Keshilla Modë
Miliona femra janë të rrezikuara nga pesë lloje të kancerit duke mos e ditur se ekzistojnë ose nuk i dinë simptomat

Miliona femra janë të rrezikuara nga pesë lloje të kancerit duke mos e ditur se ekzistojnë ose nuk i dinë simptomat

Femra
LEHTËSONI DHIMBJET E BEBIT TUAJ

LEHTËSONI DHIMBJET E BEBIT TUAJ

Prindër dhe fëmijë
Kalo në kategori