LAJMI I FUNDIT:

Nervozizëm e lot për eliminimin nga Kupa e Botës, lojtarët e Uruguait tentuan t’i sulmonin gjyqtarët – Cavani rrëzoi edhe monitorin e VAR-it

Nervozizëm e lot për eliminimin nga Kupa e Botës, lojtarët e Uruguait tentuan t’i sulmonin gjyqtarët – Cavani rrëzoi edhe monitorin e VAR-it

Uruguai nuk ka arritur t’i kaloj grupet në Kampionatin Botëror ‘Katar 2022’.

Kombëtarja nga Amerika Latine u eliminua në fazën e grupeve, vetëm falë golaverazhit më të dobët se sa Korea e Jugut.

Uruguaianët fituan 2-0 ndaj Ganës në sfidën e fundit, por i nevojitet edhe një gol për të kaluar si e dyta nga grupi pas Portugalisë.


Me eliminimin në fazën e grupeve nuk janë pajtuar aspak futbollistët uruguaian, që kanë tentuar të qëronin hesapet me gjyqtarët e ndeshjes pas përfundimit të saj.

Lotët ishin prezent te futbollistët uruguaian, me Luis Suarez që nuk mund t’i ndalte në fund, pasi ishte edhe hera e fundit për të që paraqitet në një Botëror.

Megjithatë të revoltuar u shfaqën lojtarët si Edison Cavani, Jose Gimenez, Mathias Vina e Fernando Muslera.

Të gjithë këta futbollistë iu vërsulën gjyqtarëve të ndeshjes duke i kërkuar shpjegime, pasi uruguaianët patën ankesa se janë dëmtuar në dy raste ku nuk është akorduar penallti për ta.

Gjithsesi gjyqtari gjerman Siebert i ndëshkoi edhe me kartonë të verdhë dyshen Cavani-Gimenez për protestat e ashpra.

Por duke shkuar në dhomat e zhveshjes, sulmuesi Edinson Cavani rrëzoi edhe monitorin e VAR-it nga nervozizmi./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Laporta dhe Deco insistojnë ta bindin lojtarin e padëshiruar të largohet nga Barcelona

Laporta dhe Deco insistojnë ta bindin lojtarin e padëshiruar të largohet nga Barcelona

La Liga
Real Madridi deklaron një rekord financiar që asnjë klub në histori të futbollit nuk e ka arritur

Real Madridi deklaron një rekord financiar që asnjë klub në histori të futbollit nuk e ka arritur

La Liga
Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Ndërkombëtare
Eksod te Chelsea këtë verë: 14 lojtarë do të largohen nga Blutë

Eksod te Chelsea këtë verë: 14 lojtarë do të largohen nga Blutë

Premier League
Kalo në kategori