LAJMI I FUNDIT:

Në Shqipëri, gjashtë viktima nga aksidentet brenda 24 orëve

Në Shqipëri, gjashtë viktima nga aksidentet brenda 24 orëve

Një tjetër aksident me vdekje është raportuar mbrëmjen e kësaj të premteje në aksin rrugor Korçë-Pogradec, duke e çuar në 6 numrin e viktimave, brenda 24 orëve.

Reklama

Si pasojë e aksidenteve kanë mbetur të plagosur dhe pesë persona.

Aksidenti më fatal u shënua të enjten rreth orës 18:00 në lindje të Unazës së Madhe të Tiranës, ku humbën jetën tre persona, shoferi 20-vjeçar Klevis Ruçaj, 23-vjeçarja Sikela Perroj dhe 22-vjeçarja Eisilda Abedini.

Tre të rinjtë udhëtonin me një makinë Audi A8 me shpejtësi tepër të lartë, teksa shoferi humbi kontrollin e mjetit duke rënë nga rreth-rrotullimi i TEG-ut në autostradën Tiranë-Elbasan.

Audi goditi një tjetër automjet tip Hunday, duke plagosur tre personat që po udhëtonin në të.

Ndërsa mesditën e kësaj të premte një çiklist është përplasur për vdekje nga një mjet i rëndë në Durrës. Drejtuesi i mjetit i identifikuar si Petrit Pashaj është shoqëruar në Komisariat, teksa hetimet në lidhje me rastin vijojnë.

Më pas një vajzë 30-vjeçare e identifikuar si Rovena Cara humbi kontrollin e mjetit në Kavajë, duke përfunduar në një kanal dhe duke marrë plagët që i shkaktuan vdekjen.

Ndërsa pasditen e sotme një 7-vjeçare afgane është përplasur nga një automjet në Shëngjin. Drejtuesja e mjetit është larguar nga vendi i ngjarjes, por më pas është identifikuar dhe arrestuar nga Policia. Mbrëmja u mbyll me një tjetër aksident në fshatin Sheq i Madh në Fier, ku një automjet ka përplasur një 60-vjeçar që lëvizte me biçikletë. I lënduari është transportuar në spitalin e Fierit ku po merr kujdesin e nevojshëm mjekësor.

Shifra këto tepër të larta, që kërkojnë ndërgjegjësimin e autoriteteve, por edhe vetë qytetarëve në respektimin e rregullave të qarkullimit rrugor, njofton euronewsal.

Në trend Lajme

Më shumë
Serbët bëjnë fushatë kundër ushtarit amerikan që po qëndron në veri, bëjnë thirrje edhe për vrasjen e tij

Serbët bëjnë fushatë kundër ushtarit amerikan që po qëndron në veri, bëjnë thirrje edhe për vrasjen e tij

Lajme
Serbi nga Kosova shkoi në tubimin e partisë së Vuçiqit në Beograd, u lëndua për vdekje afër Nishit – familjarët kërkojnë drejtësi

Serbi nga Kosova shkoi në tubimin e partisë së Vuçiqit në Beograd, u lëndua për vdekje afër Nishit – familjarët kërkojnë drejtësi

Lajme
Me kërkesë të NATO-s, forcat turke dërgojnë

Me kërkesë të NATO-s, forcat turke dërgojnë "njësi rezervë" në Kosovë

Lajme
Ambasadori Nissinen: Finlanda dënon aktet e dhunshme në veri të Kosovës, por çdo veprim i njëanshëm duhet të shmanget

Ambasadori Nissinen: Finlanda dënon aktet e dhunshme në veri të Kosovës, por çdo veprim i njëanshëm duhet të shmanget

Muhamet Hajrullahu
Policia kërkon ndihmë nga qytetarët për arrestimin e një personi, i përfshirë në disa vepra penale

Policia kërkon ndihmë nga qytetarët për arrestimin e një personi, i përfshirë në disa vepra penale

Lajme
Kryetari i Zveçanit dhe ai i Zubin Potokut të gatshëm të punojnë nga objekti i komunës kur situata të stabilizohet

Kryetari i Zveçanit dhe ai i Zubin Potokut të gatshëm të punojnë nga objekti i komunës kur situata të stabilizohet

Elfije Boletini
Kalo në kategori