LAJMI I FUNDIT:

Në Itali kapet droga me vlerë 5 milionë euro, pranga dy shqiptarëve – detajet dhe pamjet (Video)

Në Itali kapet droga me vlerë 5 milionë euro, pranga dy shqiptarëve – detajet dhe pamjet (Video)

Një operacion i madh droge nga Guardia di Finanza e Brindisit ka sekuestruar një gomone me 535 kilogramë kanabis, vlera e të cilës është 5 milionë euro, nëse do të hidhej në treg.

Sipas mediave italiane, në pranga kanë rënë dy shqiptarë nga Vlora. Shqiptarët e arrestuar janë me inicialet G.D 46 vjeç dhe S.V. 38 vjeç.

Guardia di Finanza e pikasi gomonen e cila ishte 7 metra e gjatë në afërsi të Brindizit, që nga ujërat ndërkombëtare po shkonte drejt bregdetit italian me një mbulesë që fshihte një ngarkesë të dyshimtë.

Mësohet se droga e fshehur në gomone ishte vendosur në 26 pako me lëndë narkotike, konkretisht marijuanë.

Dy shqiptarët e arrestuar akuzohen për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike. /tvklan.al/


Në trend Lajme

Më shumë
Një shtetase e huaj gjendet e vdekur në magjistralen Ferizaj – Prishtinë

Një shtetase e huaj gjendet e vdekur në magjistralen Ferizaj – Prishtinë

Kronika e Zezë
Hoxha deputetëve të PDK-së: Pse merreni me Kurtin kur s’keni kapacitet në vendimet e tij

Hoxha deputetëve të PDK-së: Pse merreni me Kurtin kur s’keni kapacitet në vendimet e tij

Politikë
Deputeti i PDK-së i ashpër me Kurtin, Kastrati: Është komunist i rrezikshëm, ka lexuar literaturë antiamerikane

Deputeti i PDK-së i ashpër me Kurtin, Kastrati: Është komunist i rrezikshëm, ka lexuar literaturë antiamerikane

Politikë
Shefi i EULEX-it, Barbano: Situata në veri është e brishtë, mund të përkeqësohet

Shefi i EULEX-it, Barbano: Situata në veri është e brishtë, mund të përkeqësohet

Siguri
Gjykata refuzon padinë e Xhafer Tahirit, i cili kërkonte 931 mijë euro dëmshpërblim nga Ferit Idrizi

Gjykata refuzon padinë e Xhafer Tahirit, i cili kërkonte 931 mijë euro dëmshpërblim nga Ferit Idrizi

Drejtësi
Komandanti i Gardës së Iowa-s sheh nga afër kapacitetet e Forcës së Sigurisë së Kosovës

Komandanti i Gardës së Iowa-s sheh nga afër kapacitetet e Forcës së Sigurisë së Kosovës

Siguri
Kalo në kategori