LAJMI I FUNDIT:

Në Burgun e Lipjanit shënohet 8 Marsi

Në Burgun e Lipjanit shënohet 8 Marsi

grateNë kuadër të aktiviteteve kulturore dhe artistike, në institucione korrektuese për nder të “8 Marsit” Ditës Ndërkombëtare të Gruas, në Qendrën Korrektuese për Femra në Lipjan është mbajtur koncert për të burgosurat e kësaj qendre.

Reklama

Per nderë të kësaj dite, vullnetarisht interpretoi këngëtari Sami Gashi dhe bendini tij.

Përmes organizimeve të këtyre aktiviteteve, SHKK synon të ndikoj drejtpërsëdrejti në rehabilitimin dhe ri-socializimin e të burgosurave, përveç kësaj, aktivitete e tilla brenda institucioneve korrektuese normalizojnë edhe jetën e përditshme në burg.

Në trend Lajme

Më shumë
Lënda e rrezikshme qarkullon në baret e Tiranës, arrestohet 21-vjeçari që tregtonte bombola të kontrabanduara me oksid azoti

Lënda e rrezikshme qarkullon në baret e Tiranës, arrestohet 21-vjeçari që tregtonte bombola të kontrabanduara me oksid azoti

Lajme
Kundërshtuan themelimin e Komisionit Hetimor për rezerva shtetërore, deputetja Statovci numëron arsyet pse nuk do të ketë efekt

Kundërshtuan themelimin e Komisionit Hetimor për rezerva shtetërore, deputetja Statovci numëron arsyet pse nuk do të ketë efekt

Lajme
Osmani takoi zëvendëskëshilltarin për Siguri Kombëtare të ShBA-ve: Heqja e masave nga BE-ja mundëson rifillimin konstruktiv të dialogut

Osmani takoi zëvendëskëshilltarin për Siguri Kombëtare të ShBA-ve: Heqja e masave nga BE-ja mundëson rifillimin konstruktiv të dialogut

Lajme
“Dita pa makina”, qytetarët kanë mundësi të shfrytëzojnë trotineta e biçikleta falas në Prishtinë

“Dita pa makina”, qytetarët kanë mundësi të shfrytëzojnë trotineta e biçikleta falas në Prishtinë

Prishtina
Jasharaj: Jemi kundër testimit me shkrim për mësimdhënësit

Jasharaj: Jemi kundër testimit me shkrim për mësimdhënësit

Lajme
Sveçla reagon pas shpërthimit në veri: Revoltë pas arrestimit të tre serbëve për krime lufte në Kosovë

Sveçla reagon pas shpërthimit në veri: Revoltë pas arrestimit të tre serbëve për krime lufte në Kosovë

Lajme
Kalo në kategori