LAJMI I FUNDIT:

Ndryshime në Policinë e Shtetit

Ndryshime në Policinë e Shtetit

Ndryshimet që përfliten prej javësh në Policinë e Shtetit të Shqipërisë dhe në Ministrinë e Brendshme kanë prekur Drejtorinë e Qarkut të Vlorës.

Kreu i policisë së këtij qyteti Gentian Shehaj është larguar nga detyra dhe është transferuar në Tiranë.


Ish-kreu i policisë së Vlorës është ngarkuar me një detyrë të re në Akademinë e Policisë. Shehaj drejtonte policinë e qytetit bregdetar nga viti 2017.

Burime të Policisë së Shtetit thanë se në vend të Shehajt në drejtimin e policisë së Vlorës është emëruar Artion Duka, ish drejtues i forcës së posaçme operacionale në policinë e shtetit.

Duka u përball me hetimet e prokurorisë në vitet 2017-2018 lidhur me pajisjen IMSI-Catcher e cila dyshohej se ishte përdorur për përgjime të pa autorizuara në Tiranë.

Pas hetimeve më tepër se një vjeçare çështja e hapur ndaj Dukës dhe ish-kreut të policisë Haki Cako është pushuar nga ana e prokurorisë për shkak se pajisja përgjuese nuk është gjetur për t’u ekspertuar./Ora News/

Në trend Lajme

Më shumë
Për deklaratën e Liburn Aliut se Kosova është shtet i përkohshëm, Deda: I ka bërë dëm Kurtit, Osmanit dhe qeverisë së vet

Për deklaratën e Liburn Aliut se Kosova është shtet i përkohshëm, Deda: I ka bërë dëm Kurtit, Osmanit dhe qeverisë së vet

Politikë
“Kurrë mos u kthefshin”, Peci “mallkon” opozitën, Mushkolaj ia përmend “punësimet familjare” në ministri

“Kurrë mos u kthefshin”, Peci “mallkon” opozitën, Mushkolaj ia përmend “punësimet familjare” në ministri

Lajme
Vuçiq: Marrëveshja e Ohrit mund të jetë kusht për anëtarësim të Serbisë në BE

Vuçiq: Marrëveshja e Ohrit mund të jetë kusht për anëtarësim të Serbisë në BE

Lajme
Ish-luftëtari i UÇK-së, Remzi Shala në rigjykimin për krime lufte: Nuk jam fajtor

Ish-luftëtari i UÇK-së, Remzi Shala në rigjykimin për krime lufte: Nuk jam fajtor

Drejtësi
Haradinaj: Institucionet e rendit dhe ligjit na e kthyen besimin te shteti

Haradinaj: Institucionet e rendit dhe ligjit na e kthyen besimin te shteti

Siguri
INTERPOL-i lëshon fletarrest për Milan Radoiçiqin

INTERPOL-i lëshon fletarrest për Milan Radoiçiqin

Drejtësi
Kalo në kategori