LAJMI I FUNDIT:

Ndeshjet e xhiros së 15-të në Ligën e Parë: Vëllaznimi sfidohet nga AS Prishtina në rrugëtimin drejt Superligës

Ndeshjet e xhiros së 15-të në Ligën e Parë: Vëllaznimi sfidohet nga AS Prishtina në rrugëtimin drejt Superligës
(Foto: basketbolli.com)

Xhiroja e 15-të e Ligës së Parë te meshkujt do të sjellë përballje interesante.

Reklama

Takimi i parë zhvillohet mes skuadrave prishtinase, Marigona Hill Prishtina dhe Prishtina e Re. Marigona Hill ka katër fitore e dhjetë humbje, ndërsa Prishtina e Re tetë fitore e gjashtë humbje.

Happy Dukagjini që ka pesë fitore e nëntë humbje do të ndeshet me Feronikelin, që ndodhet në vendin e fundit me një fitore e 12 humbje.

Vëllaznimi që numëron 14 fitore në po aq ndeshje të zhvilluara, duke qenë skuadra e vetme pa humbje në këtë rang të garave do të sfidohet nga AS Prishtina, që ka pesë fitore e nëntë humbje. Kuqezinjtë janë favoritët kryesorë për tu rikthyer në elitë.

Sfidë interesante pritet të zhvillohet mes Istogut dhe Vushtrrisë. Istogasit kanë nëntë fitore e pesë humbje, ndërsa vushtrriasit tetë fitore e pesë humbje.

Ndeshja e fundit zhvillohet mes New Basket dhe Boreas. Skuadra prizrenase ka tetë fitore e gjashtë humbje, kurse ajo pejane shtatë fitore e shtatë humbje.


Liga e Parë – Java 15

E enjte

12:00 Marigona Hill Prishtina – Prishtina e RE

E premte

17:00 Happy Dukagjini – Feronikeli

17:00 Vëllaznimi – AS Prishtina

19:00 Istogu – Vushtrria

E shtunë

19:00 New Basket – BoreaNë trend Sport

Më shumë
Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

La Liga
Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

La Liga
Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë  debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Ligat tjera
Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Ligat tjera
West Ham mposht Fiorentinën në minutat e fundit, fiton Ligën e Konferencës

West Ham mposht Fiorentinën në minutat e fundit, fiton Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Kalo në kategori