Një person i moshës madhore është ndaluar në Drenas, nën dyshimin se ka sulmuar seksualisht një vajzë të mitur.

Lajmi për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësja e Prokurorisë Themelore në Prishtinë, Laureta Ulaj.

Ajo ka bërë të ditur brenda afatit ligjor, ndaj tij Prokurori i Shtetit do të bëjë kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit.

“Me urdhër të prokurorit është ndaluar një person (madhor), për shkak të dyshimit se ka kryer veprën penale ‘Sulm seksual’ dhe ndaj të njëjtit, brenda afatit ligjor, Prokurori i Shtetit do të paraqes kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit”, ka thënë Ulaj.

Telegrafi merr vesh se viktima është e moshës 11-vjeçare. /Telegrafi/