LAJMI I FUNDIT:

NBA dhuroi shumë aksion në 11 ndeshjet e zhvilluara mbrëmë – Fitojnë Houston dhe Boston, humb Golden State

NBA dhuroi shumë aksion në 11 ndeshjet e zhvilluara mbrëmë – Fitojnë Houston dhe Boston, humb Golden State

Në NBA gjatë mbrëmjes janë zhvilluar plot 11 ndeshje, ku nuk munguan aksionet brilante, rezultatet e pritura, por edhe befasitë.

Reklama

Ndeshja më interesante e mbrëmjes ka qenë ajo në mes të Washington Wizards dhe Houston Rocekets, e cila i fitua nga ‘Raketat’ me rezultat 159:158 në kohën e rregullt.

Interesant ishte edhe në takimin mes Oklahoma dhe Portland, ku fitore shënuan Tralil Blazers me rezultat 102:99, ndërsa fitore 118:111 mori edhe Charlotte ndaj Sacramentos.

Cleveland Cavalers shënoi fitore ndaj Chicago Bulls me rezultat 117:111, ndërsa Orland Magic mposhti New York Knicks 95:83.

Utah Jazz fitoi ndaj Los Angeles Clippers 110:96, Toronto mposhti 125:113 Detroitin, ndërsa Bostoni fitoi 116:105 ndaj Milwauke Bucks.

Fitore shënuan edhe Philadelphia ndaj Minessotas me rezultat 117:95 dhe Indiana ndaj Brooklyn Nets me rezultat 118:108.

Befasia më e madhe e mbrëmjes ishte humbja e Golden State Warriors ndaj Phoenix Suns me rezultat 121:110. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Çmenduria nga Arabia Saudite: Miliarda euro në vitet e ardhshme për të tërhequr emrat më të mëdhenj të futbollit

Çmenduria nga Arabia Saudite: Miliarda euro në vitet e ardhshme për të tërhequr emrat më të mëdhenj të futbollit

Ligat tjera
Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

La Liga
Nagelsmann dhe Henry afër zyrtarizimit te gjiganti evropian

Nagelsmann dhe Henry afër zyrtarizimit te gjiganti evropian

Ligue 1
Shuma marramendëse që do të përfitojë Benzema gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite

Shuma marramendëse që do të përfitojë Benzema gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite

Ligat tjera
Enigma me të cilën përballet Pochettino te Chelsea: 32 lojtarë në skuadër, nënshkrime, të huazuar, largime

Enigma me të cilën përballet Pochettino te Chelsea: 32 lojtarë në skuadër, nënshkrime, të huazuar, largime

Premier League
Kalo në kategori