LAJMI I FUNDIT:

National Geographic rekomandon dhjetë zonat që duhet vizituar më 2018, mes tyre edhe Shqipërinë (Foto)

National Geographic rekomandon dhjetë zonat që duhet vizituar më 2018, mes tyre edhe Shqipërinë (Foto)

Ekspertët e udhëtimit nga National Geographic Traveler, kanë zgjedhur dhjetë zonat më të mira që duhet të vizitohen gjatë vitit që vjen.

Reklama

Pa ndonjë radhitje të caktuar, turistëve iu rekomandohet shkojnë prej Shqipërisë, deri në Santiago të Kilit, pastaj të shohin peizazhet në Oahu në Hawaii, transmeton Telegrafi.

“Anije të fundosura, thesare të zhytura dhe shpella nënujore tërësisht të paprekura, janë hapësirat e mahnitshme që i presin vizitorët”, është përshkrimi për Shqipërinë.

Bazuar ne përvojat e turistëve, pamjet nga fotografët profesionistë dhe siguria e përgjithshme, magazina kërkon që në vitin 2018 të vizitohen edhe Petra në Jordani dhe Seoraksan në Korenë e Jugut.

Phnom Phen në Kamboxhia, Madagaskari, Ohio e Shteteve të Bashkuara, Sydney në Australi dhe Oaxaca në Meksikë përmbyllin dhjetëshen e rekomandimeve. /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Kërkohet reagimi i ndërkombëtarëve pas arrestimit të dy shqiptarëve në Serbi

Kërkohet reagimi i ndërkombëtarëve pas arrestimit të dy shqiptarëve në Serbi

Lugina
Eksperti amerikan: Veriu dobësoi Kosovën, trimëroi Serbinë, përfitoi Rusia

Eksperti amerikan: Veriu dobësoi Kosovën, trimëroi Serbinë, përfitoi Rusia

Lajme
Përjashtimi nga “Defender Europe 23”, Kurti: Nuk është në rregull të ngacmohet Kosova

Përjashtimi nga “Defender Europe 23”, Kurti: Nuk është në rregull të ngacmohet Kosova

Lajme
Pjesëtarë të MUP-it serb në Zveçan për të sulmuar pjesëtarët e KFOR-it

Pjesëtarë të MUP-it serb në Zveçan për të sulmuar pjesëtarët e KFOR-it

Lajme
Serbia ndaloi shfaqjen e filmave shqip në Bujanoc, Çeku: E paprecedent dhe e papranueshme

Serbia ndaloi shfaqjen e filmave shqip në Bujanoc, Çeku: E paprecedent dhe e papranueshme

Lajme
Lirohet drejtori i Shtëpisë së Kulturës në Bujanoc, Jetmir Ismaili

Lirohet drejtori i Shtëpisë së Kulturës në Bujanoc, Jetmir Ismaili

Lugina
Kalo në kategori