Napoli vazhdon marshimin drejt titullit, Rrahmani asiston

Napoli ka fituar si  mysafir i Sassuolos me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 23-të Serie A.

Amir Rrahmani e nisi ndeshja nga minuta e parë dhe vazhdon të jetë pikë reference në mbrojtjen napolitane.

Goli i parë në ndeshje erdhi në minutën e 12-të, kur Khvicha Kvaratskhelia kaloi disa mbrojtës dhe shënoi për 1-0.

Pas disa rastesh në të dyja anët erdhi edhe goli i dytë në ndeshje.

Zhvillohej minuta e 33-të, kur Victor Osimhen shënoi pas asistimit të Amir Rrahmanit, duke ngritur rezultatin në 2-0.

Davide Frattesi shënoi për Sassuolon, por goli i tij u anulua pasi u rishikua në VAR.

Pjesa e dytë kishte më pak raste, me një gol të shënuar nga Giovanni Simeone që u anulua po ashtu nga VAR.

Napoli tani ka 62 pikë, plot 18 pikë më shumë se sa Interi që është i dyti. /Telegrafi/

Grushte të fuqishme dhe hedhje në tokë, turko-gjermani Cinkara e fiton luftën ndaj boksierit kosovar Armend Xhoxhaj

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon ‘arsyen e vetme’ që çoi tek përplasja e Salahut me Kloppin

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur

Salah pyetet për përplasjen me Kloppin – jep një përgjigje të shkurtër, por të ashpër

Tuchel e ka analizuar Real Madridin në detaje – por zbulon një shqetësim të madh para ndeshjes

Salah dhe Klopp përfshihen në një përplasje të furishme verbale – egjiptiani duhej të qetësohej nga Nunez