LAJMI I FUNDIT:

Mustafa: Vendimi për Klan Kosovën flet që me qeverinë nuk është diçka në rregull, i pengon informimi dhe transparenca

Mustafa: Vendimi për Klan Kosovën flet që me qeverinë nuk është diçka në rregull, i pengon informimi dhe transparenca

Ish-Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, e ka quajtur joligjor vendimin e Tregtisë së Industrisë dhe Ndërmarrësisë për pezullimin e licencës së televizionit Klan Kosova.

“Nuk mund të bëhet që për një ditë t’i tërhiqet regjistrimi një televizioni të madh pa dhënë asnjë arsyetim, ose duke dhënë arsyetime krejtësisht të paqëndrueshme. Ky vendim flet që diçka nuk është në rregull me qeverinë dhe qeverisjen”, ka thënë Mustafa në Info Magazine.

“Këtë qeveri e pengon informimi dhe transpranca. Ata dëshirojnë që të monopolizojnë gjithçka. Më e keqja është qëllimi për frikësimin e mediave”.

Mustafa ka inkurajuar sfatin e Klan Kosova që ta vazhdojë punën, duke shtuar se gjërat nuk bëhen siç mund të dëshirojë një subjekt politik.


Në trend Lajme

Më shumë
Ukrainasja që u gjet e vdekur, kur kishte ardhur në Kosovë dhe për ç’arsye?

Ukrainasja që u gjet e vdekur, kur kishte ardhur në Kosovë dhe për ç’arsye?

Lajme
Avokati serb: Vuçiqi po e mbron Radoiçiqin dhe dërgon mesazhe për prokurorin dhe ndërkombëtarët

Avokati serb: Vuçiqi po e mbron Radoiçiqin dhe dërgon mesazhe për prokurorin dhe ndërkombëtarët

Lajme
Dinari përfundon në Kushtetuese, juristët me mendime të ndryshme për gjasat pezullimit të rregullores së BQK-së

Dinari përfundon në Kushtetuese, juristët me mendime të ndryshme për gjasat pezullimit të rregullores së BQK-së

Lajme
Shala: Plani B i Serbisë, tentimi i nxitjes së konflikt të armatosur në Luginë të Preshevës

Shala: Plani B i Serbisë, tentimi i nxitjes së konflikt të armatosur në Luginë të Preshevës

Siguri

"Bëhet i gjallë” i kërkuari nga INTERPOL-i, Radoiçiq shfaqet në Kopaonik duke festuar ditëlindjen

Lajme
PDK në Prishtinë i reagon LVV-së: Bashkëqeverisja me LDK-në ka përfunduar, zyrtarët tanë janë dorëhequr nga ndërmarrjet publike

PDK në Prishtinë i reagon LVV-së: Bashkëqeverisja me LDK-në ka përfunduar, zyrtarët tanë janë dorëhequr nga ndërmarrjet publike

Prishtina
Kalo në kategori