LAJMI I FUNDIT:

Musk: Versioni Tesla me kosto të ulët do të jetë revolucionar

Musk: Versioni Tesla me kosto të ulët do të jetë revolucionar

Shefi i Tesla-s, Elon Musk gjatë një interviste me Sandy Munro deklaroi se kompania po punon në një automjet elektrik me kosto të ulët.

Kjo mund të përkojë me raportimet e mëhershme për nxjerrjen e një veture nga Tesla me çmim 25 mijë dollarësh, transmeton Telegrafi.

“Ne jemi duke punuar për një automjet elektrik me kosto të ulët që do të prodhohet në vëllim vërtet të lartë. Kemi avancuar shumë në atë drejtim. Unë rishikoj çdo javë planet e linjës së prodhimit për këtë projekt. Unë mendoj se revolucioni në prodhim që do të përfaqësohet nga ajo makinë do të befasojë të gjithë”, deklaroi Musk.

Derisa kostoja e automjeteve Tesla ka rënë kohët e fundit, ato automjete ende nuk janë financiarisht të arritshme për shumicën e njerëzve.

Së fundmi, prodhuesi amerikan i automjeteve elektrike ka lansuar kamionçinën Cybertruck, e cila ishte paralajmërua vite më parë, por nuk debutoi deri javën e kaluar. /Telegrafi/


Në trend Auto

Më shumë
Befasi për drejtuesit e mjeteve në Gjermani: Policia ka një strategji të re me kamerat e shpejtësisë

Befasi për drejtuesit e mjeteve në Gjermani: Policia ka një strategji të re me kamerat e shpejtësisë

Auto
Çfarë domethënie kanë numrat dhe shkronjat në goma?

Çfarë domethënie kanë numrat dhe shkronjat në goma?

Auto
Gjoba deri në 10 mijë euro në Gjermani - Cilat gjëra të zakonshme nuk duhet t'i keni në veturë

Gjoba deri në 10 mijë euro në Gjermani - Cilat gjëra të zakonshme nuk duhet t'i keni në veturë

Auto
Nëse nuk i bëjnë këto dy gjëra, ata 'do të vdesin' - Elon Musk vjen me këshilla për drejtuesit e rivalit të Tesla-s, Rivian

Nëse nuk i bëjnë këto dy gjëra, ata 'do të vdesin' - Elon Musk vjen me këshilla për drejtuesit e rivalit të Tesla-s, Rivian

EVs
Shell prezanton mbushësin e parë elektrik për vetura

Shell prezanton mbushësin e parë elektrik për vetura

Shell
A e dini se për çfarë shërben tapa e derës së veturës, e cila është shumë e rëndësishme?

A e dini se për çfarë shërben tapa e derës së veturës, e cila është shumë e rëndësishme?

Auto
Kalo në kategori