Analisti Imer Mushkolaj ka thënë se në përgjithësi ministrat e Qeverisë Kurti janë një imazh i mirë.

Mushkolaj, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka thënë se nuk ka pritur që Hikmete Bajrami do të jetë Ministre e Arsimit.

“Kam pritur që LDK do të emëroj Xhavit Rexhajn në këtë ministri për shkak të profilit që ka pasur si ekspert i fushës”, tha ai, përcjell Telegrafi.

Ai thotë se beson që Arben Vitija do të vazhdojë me punë të mirë në shëndetësi ashtu siç ka bërë Uran ismaili nga PDK.

“Dëshira ime personale është që të punojnë mirë edhe Lumir Abdixhiku apo Besian Mustafa si kuadro të reja por mbetet të shihet puna e tyre”.

Mushkolaj ka thënë se në përgjithësi të gjithë ministrat përfaqësojnë një imazh të mirë për Qeverinë.

“Emrin e zotit Jevtiq mund të kuptojmë si një imponim nga Lista Serbe ndërsa ministri tjetër serb është i fushës dhe ka punuar edhe tash në zyrën e Komuniteteve”, thotë më tej Mushkolaj./Telegrafi/