LAJMI I FUNDIT:

Mrekulli në botën e bilardos: Lojtari anglez arriti një rezultat historik

Mrekulli në botën e bilardos: Lojtari anglez arriti një rezultat historik

Lojtari i famshëm anglez i bilardos, Shaun Murphy arriti rezultatin maksimal në turneun “Shoot-out”, një garë e luajtur sipas rregullave të veçanta.

Arritja më e madhe në botën e bilardos është të fitosh në një dorë 147 pikë (e arritur duke kombinuar të gjithë topat e kuq me topin me vlerë më të madhe – të zezën).

Rezultati maksimal nuk është i rrallë dhe e shohim herë pas here nëpër turne, por atë që bëri sot Murphy, askush nuk ia ka dalë kurrë.

Murphy arriti rezultatin maksimal në turneun “Shoot-out”, garë që luhet sipas rregullave të veçanta dhe me kohë.

Çdo ndeshje luhet për 10 minuta dhe për çdo lëvizje lojtarët kanë 15 sekonda në pesë minutat e para të ndeshjes dhe vetëm 10 sekonda për çdo lëvizje në pesë minutat e fundit të ballafaqimit.

Sigurisht, kjo i bën gjërat më të vështira për lojtarin pasi që shumë pak kohë në dispozicion rezulton me gabime.

Prandaj, sot Murphy performoi atë që shumë e konsideruan të pamundur, i cili është rezultati maksimal në këtë format garash. /Telegrafi/


Në trend Fun

Më shumë
Problemi matematikor i amerikanes 6-vjeçe që hutoi njerëzit në internet

Problemi matematikor i amerikanes 6-vjeçe që hutoi njerëzit në internet

Interesante
Amerikani padit lotarinë, numrat fitues të tiketës së tij për vlerën prej 340 milionë dollarë iu tha se u shfaqen gabimisht

Amerikani padit lotarinë, numrat fitues të tiketës së tij për vlerën prej 340 milionë dollarë iu tha se u shfaqen gabimisht

Interesante
Tërmeti befason prezantuesen boshnjake gjatë transmetimit direkt, kamerat regjistruan reagimin e saj

Tërmeti befason prezantuesen boshnjake gjatë transmetimit direkt, kamerat regjistruan reagimin e saj

Interesante
Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Interesante
Veprimi i pabesueshëm i qenit u regjistrua nga kamerat e vëzhgimit

Veprimi i pabesueshëm i qenit u regjistrua nga kamerat e vëzhgimit

Interesante
Burri më i gjatë dhe gruaja më e shkurtër në botë takohen përsëri, gjashtë vjet pas fotosesionit të tyre viral përpara piramidave egjiptiane

Burri më i gjatë dhe gruaja më e shkurtër në botë takohen përsëri, gjashtë vjet pas fotosesionit të tyre viral përpara piramidave egjiptiane

Interesante
Kalo në kategori